58. Tydzień Kultury Beskidzkiej właśnie się rozpoczął

Do estrad w Wiśle i Makowie Podhalańskim w tej chwili dołączają Szczyrk, Żywiec i Istebna – zaczynając w pełnej obsadzie tegoroczny 58. Tydzień Kultury Beskidzkiej.

Z powodu pandemii na imprezie nie pojawi się zagraniczny zespół, wraz z częściowym ograniczeniem ilości miejsc na widowniach. Na całym wydarzeniu pojawią się liczne koncerty zespołów, kapel i solistów, kiermasze sztuki ludowej, wystawy oraz warsztaty. Główny organizator festiwalu Lesław Werpachowski, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, informuje że na 9-ciu scenach wystąpi ponad 2,5 tysiąca artystów.

– Łącznie razem mamy 37 koncertów w ciągu tych 9 dni, to jest rzeczywiście skala duża w związku z tym oferta i propozycja dla tych, którzy chcieli by skorzystać z TKB jest myśle różnorodna, różnobarwna. Myśle, że będzie ciągle ten festiwal ciekawy i przyciągnie tłumy widzów zainteresowanych kulturą ludową, tradycją, folklorem. Tym pięknem koncertów, które właśnie zawsze TKB przyciągało. – mówi Lesław Werpachowski

Na estradzie w Wiśle będą odbywać się codzienne koncerty. W Żywcu do środy potrwają przesłuchania 52-go Festiwalu Folkloru Górali Polskich, w soboty i w niedziele muzyką i tańcem rozbrzmiewać będą sceny w Szczyrku i Makowie Podhalańskim. W drugi weekend Tygodnia dołączą Ujsoły i Oświęcim oraz tradycyjnie zaolziański Jabłonków ze swoim Gorolskim Świętem.

Dodatkowo na żywieckim Rynku o 10.00 rozpoczynać się będą konkursowe koncerty góralskich kapel, grup śpiewaczych i solistów, a o 11.00 na placu Hoffa w Wiśle prezentować się będą kapele. TKB potrwa do niedzieli 1 sierpnia.

źródło: radio.katowice.pl

fot. ZPiT Beskid

Zobacz też: Tarnowskie Góry: 8-latek był więziony przez matkę.

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze