Bielsko-Biała: 73-latek został potrącony przez samochód w centrum.

73-latek został potrącony przez samochód na ulicy 3-Maja w Bielsku-Białej. Musiał trafić do szpitala. Kierowca samochodu osobowego był trzeźwy.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 23. Wtedy pogoda nie sprzyjała- padał deszcz i utrudniał widoczność. Poszkodowany mężczyzna przechodził przez drogę w niedozwolonym miejscu. Z portalu bielskiedrogi.pl wiadomo, że senior wyszedł zza stojącego autobusu i znalazł się przed samochodem. 69-latek, który był kierowcą nadjeżdżającej taksówki, próbował go ominąć.

– Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, mężczyzna, przechodząc przez ulicę 3 Maja w miejscu niedozwolonym, wszedł pod jadący pojazd marki Audi. Mundurowi z drogówki zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy. Jego dokładne przyczyny i okoliczności ustalają śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy – podała komenda policji w Bielsku-Białej.

73-latek musiał trafić do szpitala ze względu na liczne obrażenia. Kierowca był trzeźwy.

– Ulewne deszcze, mokra nawierzchnia to niekorzystne warunki drogowe tak dla pieszych, jak i dla kierowców pojazdów, zwłaszcza po zmierzchu. Wtedy nie trudno o błąd, który może kosztować nas lub innego użytkownika drogi zdrowie, a nawet życie. Na wagę tego życia i zdrowia mogą okazać się solidne elementy odblaskowe – przestrzegają policjanci.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zobacz także: bielsko-biala-warsztaty-lotnicze-dla-mlodziezy-od-9-sierpnia

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze