REKLAMA

Bytom: Piknik militarny — pokazy wojskowych pojazdów, militaria i grochówka z kuchni polowej

Opublikowane przez: Marcin Hojka

W Miechowicach w Bytomiu odbyły się Dni Otwarte Stowarzyszenia Pasjonatów Wojskowości Kompania Bytom. Uczestnicy mogli z bliska obejrzeć pojazdy i sprzęt, wziąć udział w prelekcjach oraz spróbować wojskowej grochówki przygotowanej na prawdziwej kuchni polowej.

Twoja reakcja:
REKLAMA

Najważniejsze informacje:

  • Pokazy sprzętu i pojazdów z zasobów SPW Kompania Bytom.
  • Warsztaty historyczne z makietą oraz spotkanie z żołnierzem JWK z Lublina.
  • Do dyspozycji gości była tradycyjna grochówka z kuchni polowej.

Warsztaty i spotkania z pasjonatami

Program Dni Otwartych zawierał serię prelekcji i warsztatów. Historyk Grzegorz Kamiński poprowadził zajęcia z wykorzystaniem makiety wojskowej, co pomogło zwizualizować historyczne wydarzenia. Była też okazja do rozmowy z żołnierzem wojsk specjalnych JWK z Lublina, która przyciągnęła zainteresowanie odwiedzających i umożliwiła zadawanie pytań na temat służby.



Prezentacja sprzętu i działalność stowarzyszenia

Organizatorzy udostępnili do obejrzenia siedzibę oraz zbiory stowarzyszenia. Zwiedzający mogli zobaczyć pojazdy wojskowe i różnorodny sprzęt z kolekcji Kompanii Bytom. To była szansa, by zrozumieć, jak działa stowarzyszenie i jakie cele realizuje na Śląsku.

Smaki i edukacja przy kuchni polowej

Wydarzenie miało także elementy integracyjne. Organizatorzy przygotowali dla gości wojskową grochówkę przyrządzoną na prawdziwej kuchni polowej. Była to prosta, ale wymowna forma pokazania tradycji wojskowej oraz okazja do rozmów i poszerzenia wiedzy o historii wojskowości na Śląsku.

Komentarze (0)

Twój email nie będzie widoczny dla innych.
0/2000
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Podobne artykuły:

REKLAMA