Bytom: Pożar w Szpitalu Specjalistycznym nr 1. Ewakuowano pacjentów.

W poniedziałek 16 sierpnia miał miejsce pożar w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu. Trzeba było ewakuować 57 pacjentów. Na szczęście nikt nie został ranny.

„Dzisiaj nad ranem w trzyosobowej sali chorych Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu pojawił się ogień. Szybka reakcja personelu i strażaków sprawiła, że ogień nie rozprzestrzenił się poza salę chorych. Na szczęście nikomu nic się nie stało” – można było przeczytać na profilu prezydenta Mariusza Wołosza na Facebooku.

Straż pożarna została natychmiast wezwana około godziny 2 w nocy. Była konieczność ewakuowania 57 osób na inne oddziały. Policja i straż pożarna ustalają powód pożaru.

 „Otrzymaliśmy informację, że przed przybyciem zastępów wszyscy pacjenci z tego piętra zostali ewakuowani. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu tego pożaru. Przeprowadziliśmy również ewakuację pacjentów znajdujących się na trzecim i czwartym piętrze” – mówi jeden strażak. W akcji brało udział 9 zastępów strażaków. Przyczyny powstania pożaru nie są jeszcze znane.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Zobacz także: nowe-drogi-rowerowe-w-katowicach-za-blisko-45mln-zl

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze