Bytom: Prace na nowym lodowisku za 42mln dobiegają końca!

Każdego dnia hala nowego lodowiska w Bytomiu staje się coraz piękniejsza. Obiekt jest już prawie gotowy, w środku trwają ostatnie prace wykończeniowe, natomiast na zewnątrz dookoła hali zakończyły się roboty związane z żelbetowymi schodami, wyznaczone zostały już miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych oraz widoczny jest cały napis „Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów”.

Lodowisko w Bytomiu – ważna inwestycja

Bytom w ostatnich latach bardzo skupił się na budowie nowej hali lodowiska, jest to bardzo ważna inwestycja związana z sportem w Bytomiu. Budowa obiektu kosztowała 42 miliony złotych, z czego aż 15 mln to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jakie uzyskał Bytom. Ze względu na dużą popularność łyżew wśród mieszkańców tego miasta obiekt na pewno ucieszy się sporym ruchem. Lodowisko zostanie otwarte już w tym roku.

Ostatnie prace na lodowisku!

Aktualnie obiekt jest w trakcie prac wykończeniowych, ostatnie szlify trwają w pomieszczeniu kuchni. Co do wykonanych prac… Główna konstrukcja nośna budynku wykonana będzie w technologii żelbetowej monolitycznej, a dach będzie wspierany na drewnianych dźwigarach. Warto zauważyć, że administracyjna część obiektu zostanie wkomponowana w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość. Halę zaprojektowano tak aby spełniała wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

Co znajdziemy na obiekcie?

Na obiekcie poza oczywiście taflą lodu znajdziemy w.w. część administracyjną i kuchnię. Ponadto w hali powstanie szatniowe zaplecze dla drużyn gospodarzy i gości. Hala będzie posiadała trybuny, które pomieszczą 1400 widzów. Obiekt będzie monitorowany więc znajdą się pomieszczenia dla służb utrzymujących bezpieczeństwo. W planach przewidziano lokale dla policji i straży pożarnej w bezpośrednim sąsiedztwie koordynatora ds. bezpieczeństwa. Hala będzie posiadała własny parking z ilością 120 miejsc dla samochodów i autokarów.

Więcej newsów z Bytomia na naszej stronie!

Źródło: UM Bytom

5 1 głos
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze