Bytom wspiera pogorzelców z Nowej Białej, gdzie spłonęło 25 budynków

Ochotnicza Straż Pożarna w Bytomiu Suchej Górze zorganizowała zbiórkę na rzecz osób poszkodowanych w wyniku ostatnich pożarów w miejscowości Nowa Biała. Tamtejszy pożar zniszczył 25 domów i wiele osób i organizacji łączy siły w zbiórkach na rzecz poszkodowanych.

W sobotę, 19 czerwca we wsi Nowa Biała w województwie małopolskim pożar zniszczył aż 25 domów, w których zamieszkiwało 27 rodzin. Błyskawicznie do akcji pomocy pogorzelcom przystąpiła Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze. Niestety skutki pożaru są ogromne, a rodziny potrzebują pomocy.

Bytom pomaga Nowej Białej

Do zbiórek na rzecz poszkodowanych włączyła się gmina Bytom, która przekazała aż 1,5 tysiąca litrów wody. Na dodatek OSP w Suchej Górze organizuje zbiórkę potrzebnych środków i materiałów dla pogorzelców.

– Od poniedziałku prowadzimy zbiórkę darów w naszej siedzibie przy ulicy 9-go Maja 21a. Jesteśmy w kontakcie z naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Białej i wiemy, jakie obecnie dary są potrzebne osobom, które straciły dobytek. Zaprzestano zbiórki żywności i ubrań, a potrzebne są przede wszystkim materiały remontowe, środki czystości i chemia budowlana, aby jak najszybciej można było zabezpieczyć budynki i przywrócić je do stanu zamieszkania

informuje Grzegorz Sojka, prezes OSP w Suchej Górze.

Akcja pomocy organizowana przez OSP prowadzona jest codziennie do piątku, 25 czerwca od godz. 17:00 do 20:00 przy ulicy 9-go Maja 21a. Zbiórka obejmuje różne artykuły w tym np:

  • środki higieniczne i środki czystości
  • wszelkie detergenty
  • materiały budowlane i materiały remontowe
  • artykuły gospodarstwa domowego
  • ręczniki, pościele i kołdry

Grzegorz Sójka informuje, że pierwszy transport zebranych rzeczy odbędzie się w ten piątek, a następny będzie miał miejsce w poniedziałek.

– W piątek zamierzamy pojechać do Nowej Białej z pierwszym transportem. Kolejny planujemy w poniedziałek

dodaje Grzegorz Sojka.

Zobacz też: Śląski Uniwersytet Medyczny oferuje bezpłatne badanie płuc

Źródło: UM Bytom

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze