REKLAMA

Czerwionka-Leszczyny: Najnowsze wiadomości i wydarzenia lokalne

Opublikowane przez: Marcin Hojka

Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyła się uroczysta inauguracja kolejnego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czerwionce-Leszczynach. Do grona słuchaczy UTW dołączyło aż 271 osób, a organizatorzy zapowiadają bogaty program wykładów oraz zajęć integrujących społeczność seniorów.

Twoja reakcja:
REKLAMA

Najważniejsze informacje:

  • 271 osób dołączyło do UTW w nowym roku akademickim.
  • Uroczysty wykład inauguracyjny: dr Małgorzaty Horodyńskiej — temat „Dobre praktyki zero waste”.
  • 13. rok działalności UTW i szeroka oferta zajęć: od języków po zajęcia ruchowe i warsztaty komputerowe.

Inauguracja i obecni przedstawiciele władz

Podczas inauguracji, która odbyła się w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym, głos zabrał Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. Burmistrz złożył słuchaczom serdeczne życzenia:

„Życzę Państwu zdrowia, nieustającej ciekawości świata i radości z rozwijania swoich pasji. Dziękuję za Waszą aktywność, która inspiruje i buduje naszą lokalną wspólnotę.”

W wydarzeniu uczestniczyli także: radny Sejmiku Śląskiego, Pełnomocnik ds. planowania, rozwoju i gospodarki Grzegorz Wolnik, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, Przewodnicząca komisji promocji, kultury i sportu Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Jolanta Szejka, dyrektor MOK-u Mariola Czajkowska oraz proboszcz parafii NSPJ w Czerwionce ks. Tomasz Żołna.

Oferta UTW — nauka, pasja, spotkania

Organizatorzy podkreślają, że UTW to nie tylko kursy. To przede wszystkim przestrzeń do spotkań i wymiany doświadczeń. W programie znajdują się:

  • wykłady tematyczne;
  • lektoraty językowe;
  • zajęcia ruchowe i chór;
  • warsztaty komputerowe i gry towarzyskie;
  • rysunek, robótki ręczne oraz wycieczki.

UTW ma służyć zarówno rozwojowi, jak i wzajemnemu wsparciu. Organizatorzy zapowiadają, że drzwi są otwarte dla wszystkich, którzy chcą rozwijać pasje bez względu na wiek.

Wyróżnienia i harmonogram wykładów

Podczas inauguracji wyróżniono pana Stanisława Śmieję — najstarszego słuchacza UTW, który zdobył pierwsze miejsce w turnieju skata rozgrywanym przez cały ubiegły rok akademicki. Gratulacje!



Wykład inauguracyjny wygłosiła dr Małgorzata Horodyńska — temat wykładu: „Dobre praktyki zero waste w budowaniu zrównoważonego społeczeństwa”.

DataGodzinaTemat / Prowadzący
30.09.2022godz. 16:30Wykład p.t. „Dobre praktyki „Zero Waste” w budowaniu zrównoważonego społeczeństwa” — dr inż. Małgorzata Hordyńska, Politechnika Śląska
13.10.2025godz. 17:00Wykład „Moja Góra św. Anny” — mgr Paweł BROL
27.10.2025godz. 17:00Wykład „Centrum Zdrowia Psychicznego jako źródło dobrostanu psychicznego mieszkańców” — Prof. dr hab. inż. Joachim FOLTYS
17.11.2025godz. 17:00Wykład „Nie odsyłaj życia na emeryturę … ” — mgr inż. Andrzej KAPŁANEK
24.11.2025godz. 17:00Wykład „Jak nie dać się „shakować”… ” — mgr inż. Krystian TOKARZ
8.12.2025godz. 17:00Wykład p.t. „Osteoporoza….” — Prof. dr hab. n. med Wojciech PLUSKIEWICZ
12.01.2026godz. 17:00Wykład „Człowiek i las….” — dr inż. Kazimierz SZABLA
9.02.2026godz. 17:00Wykład „Zwyczaje i obrzędy rodzinne na Górnym Śląsku. Tradycja i współczesność” — Prof. hab. Grzegorz ODOJ
16.03.2026godz. 17:00Wykład „Prawo spadkowe, dziedziczenie i wydziedziczenie, rozporządzenie za życia i na wypadek śmierci cz.2” — mec. Michał ADAMCZOK
13.04.2026godz. 17:00Wykład „Jak zadbać o siebie … czy postawa asertywna jest dla mnie” — mgr Agnieszka GANIEK
11.05.2026godz. 17:00Wykład-koncert „Świat muzycznej improwizacji” — Prof. dr hab. Piotr WYLEŻOŁ

Dla wszystkich, którzy wierzą, że na naukę i pasje nigdy nie jest za późno — drzwi UTW są szeroko otwarte. Zapraszamy!

Komentarze (0)

Twój email nie będzie widoczny dla innych.
0/2000
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Podobne artykuły:

REKLAMA