Częstochowa. Wybuch gazu w samochodzie. Nie żyją dwie osoby.

W pobliżu sklepu spożywczego w Częstochowie doszło w poniedziałek do wybuchu gazu w samochodzie dostawczym. Poszkodowane zostały trzy osoby, dwie z nich nie żyją – podały częstochowska straż pożarna i policja. W okolicy zarządzono ewakuację 67 osób. Nie wrócą one na noc do domów.

Na razie wiadomo, że w samochodzie eksplodowała przynajmniej jedna butla z acetylenem. Rzecznik aństwowej Straży Pożarnej w Częstochowie mł. bryg. Kamil Dzwonnik powiedział, że szczegółowe rozpoznanie przeprowadzone przy użyciu drona z kamerą wykazało, że we wraku pojazdu pozostały jeszcze dwie butle. Nie wiadomo natomiast, ile dokładnie butli uległo zniszczeniu wskutek wybuchu.

Jak powiedział rzecznik częstochowskich strażaków, po wybuchu i ugaszeniu pożaru konieczne stało się schładzanie pozostających we wraku butli, prowadzone ze stanowisk bezobsługowych.

– Te działania będą jeszcze trwały wiele godzin. Nasze procedury wskazują – z uwagi na to, że acetylen jest związkiem bardzo reaktywnym, a ta butla znajdowała się w środowisku pożaru, uległa uderzeniu – wszystko wskazuje na to, że ta butla będzie musiała być chłodzona 24 godz. – wskazał rzecznik.

Bezpośrednio po zdarzeniu przeprowadzono ewakuację 67 osób przebywających w bezpośredniej okolicy: mieszkańców, ale też klientów sklepów czy pacjentów pobliskiej przychodni.

Dotąd nie zapadła decyzja, by mieszkańcy z ustanowionej 200-metrowej strefy bezpieczeństwa mogli wrócić na noc do domów. W razie braku takiej możliwości, pomoc zapewnić im mają pracownicy zarządzania kryzysowego miasta.

Świadkowie mówią, że najpierw było słychać głośny wybuch, a potem widać było błysk ognia.

Częstochowska straż pożarna potwierdziła na Twitterze, że w wyniku wybuchu butli z acetylenem zginęły dwie osoby. Na razie służby nie podają szczegółów dotyczących ofiar. Nie wiadomo, czy jest wśród nich kierowca samochodu czy przechodnie. Na miejscu pracuje 9 zastępów straży pożarnej.

źródło : wiadomości.onet.pl

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze