REKLAMA

Dąbrowa Górnicza: Długi weekend 15–17 sierpnia — atrakcje i wydarzenia

Opublikowane przez: Marcin Hojka

Dąbrowa Górnicza szykuje bogaty program na długi weekend — od bezpłatnych atrakcji dla dzieci po plenerowe koncerty i sporty na świeżym powietrzu. W mieście każdy znajdzie coś dla siebie: familijne pokazy, warsztaty, seans pod chmurką i aktywności dla biegaczy oraz miłośników jogi.

Twoja reakcja:
REKLAMA

Najważniejsze informacje:

  • Bezpłatne wejścia do aquaparku Nemo — dwugodzinne wejścia dla dzieci i młodzieży szkolnej (warunki wiekowe i czasowe podane przez organizatorów).
  • Holi Magia Kolorów i pokaz dinozaurów
  • Trening trasą XIV Crossu Czwórki — do wyboru 11 km biegu lub 6 km nordic walking.

Co dla rodzin i dzieci

Najwyraźniej wydarzenia rodzinne zdominują ofertę. W ramach Dąbrowskiej Akcji Lato dzieci i młodzież szkolna mogą skorzystać z bezpłatnych, dwugodzinnych wejść do aquaparku Nemo. Młodzież po ukończeniu 13 roku życia może wchodzić w godzinach od 9:00 do 16:00 na podstawie legitymacji szkolnej potwierdzającej zamieszkanie w gminie. Dzieci do ukończenia 13 roku życia mogą korzystać z Nemo w godzinach od 9:00 do 20:45, obowiązkowo pod opieką osoby dorosłej; opiekun zamieszkały w Dąbrowie Górniczej wchodzi z uwzględnieniem 10% zniżki na bilet.

W programie plenerowym dla najmłodszych są też warsztaty w Fabryce Pełnej Życia (tworzenie leśnych mandal) oraz spektakl Teatru Kultureska „Bukiet Talentów” w ramach cyklu Teatrzyk na kocyku.

Kolory, wielkie bestie i kino pod gwiazdami

W piątek – 15 sierpnia przewidziano imprezę Holi Magia Kolorów przy zbiegu ul. Morcinka i Al. Zagłębia Dąbrowskiego (start o g. 17) z kolorowymi puszkami i wyrzutami barw. Tego samego dnia o g. 14 na tej samej lokalizacji pojawi się wydarzenie „Dinozaury w Dąbrowie Górniczej” z pokazami i rekonstrukcjami m.in. T‑Rexa i Velociraptora.

Miłośnicy muzyki mogą wybrać się na Muzyczną Scenę Fabryki (Fabryka Pełna Życia, g. 19) z wykonawcami takimi jak KOMX & YAMREE czy FAFAQ, a cykl Muzyka nad wodą zaprasza na koncert Silesian Tango Quintet & Kinga Rataj przy Pogorii 3 (g. 20).

W sobotę – 16 sierpnia o g. 21 w Fabryce Pełnej Życia będzie Letnie Kino Plenerowe z filmem „Jutro będzie nasze” (komediodramat, Włochy, 2023).

Aktywnie i urodzinowo

W niedzielę – 17 sierpnia organizatorzy proponują poranny trening trasą XIV Crossu Czwórki (start o g. 8 z parkingu przy ul. Unruga) z opcją 11 km biegu lub 6 km kijków. Trasa poprowadzi lasem, po piasku i wzdłuż wody.



Tego samego dnia o g. 10 można wybrać się na jogę na trawie w Fabryce Pełnej Życia — zajęcia prowadzone są w duchu dostępności, wystarczy mata i chęć. Popołudniu, o g. 17, w Parku Zielona odbędzie się koncert z okazji urodzin Dąbrowy Górniczej w ramach cyklu Parkowo‑Koncertowo z udziałem Miejskiej Orkiestry Dętej.

WydarzenieCzas / dystansUwagi
Nemo — bezpłatne wejścia2 godz.Młodzież 13+: 9:00–16:00; dzieci <13: 9:00–20:45; wymagane dokumenty potwierdzające zamieszkanie
Trening Crossu11 km / 6 kmStart g. 8 z parkingu przy ul. Unruga
Holi Magia Kolorówg. 17Zbieg ul. Morcinka/Al. Zagłębia Dąbrowskiego — wstęp darmowy

Trwa Dąbrowska Akcja Lato — to dobra okazja, by sprawdzić pozostałe wakacyjne propozycje miasta i zaplanować czas na miejscu.

Komentarze (0)

Twój email nie będzie widoczny dla innych.
0/2000
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Podobne artykuły:

REKLAMA