Policjantka z raciborskiej komendy przeprowadziła w ubiegłym tygodniu zajęcia profilaktyczne w przedszkolu w Gamowie. Dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa w formie zabawy, a spotkanie uświetnił Sznupek - maskotka śląskiej policji.
💡 Masz pilne wydatki? Sprawdź możliwość uzyskania do 3000 zł online – szybko i bez formalności.
Najważniejsze informacje:
- Podkomisarz Edyta Mazur przeprowadziła zajęcia dla przedszkolaków
- Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w domu i na drodze
- Na zakończenie policjantka rozdała maluchom odblaski
Edukacja przez zabawę z policjantką
Zajęcia dla najmłodszych poprowadziła podkomisarz Edyta Mazur z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Wraz ze Sznupkiem opowiadała dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Przedszkolaki dowiedziały się, jak zachowywać się bezpiecznie w domu, na drodze oraz w codziennych sytuacjach.

Forma zabawy spotkała się z dużym zainteresowaniem maluchów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowach i wykonywały przygotowane zadania.
Odblaski na zakończenie spotkania
Na koniec edukacyjnego spotkania policjantka rozdała przedszkolakom odblaski. Te małe gadżety mogą znacząco zwiększyć bezpieczeństwo dzieci poruszających się po drogach, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.
Działania profilaktyczne tego typu stanowią ważny element codziennej służby policjantów. Budują świadomość i odpowiedzialne postawy wśród dzieci już od najmłodszych lat.
Źródło: Policja Racibórz

Komentarze
Komentarze (0)