Ruda Śląska: Gra miejska na 100-lecie III Powstania Śląskiego

W sobotę 19 czerwca odbędzie się wydarzenie organizowane przez harcerzy z Rudy Śląskiej. Gra miejska z hasłem przewodnim „Szlakiem naszych bohaterów” to akcja, która ma upamiętnić 100-lecie wybuchu III Powstania Śląskiego. Obchody tej pamiątki można spędzić aktywnie zapisując się na wspomnianą grę miejską. Chęć udziału w zabawie należy zgłosić do 1 czerwca w przypadku patroli harcerskich oraz do 11 czerwca – jeśli w grze chcieliby wystartować pozostali mieszkańcy miasta.

– Serdecznie zachęcamy do udziału w historyczno-przygodowej grze miejskiej, dzięki której przeniesiemy się do czasów III Powstania Śląskiego. Jestem pewien, że udział w tej zabawie będzie nie tylko okazją do zgłębienia wiedzy o przebiegu i skutkach Powstań Śląskich, ale także wzmocni więź z naszą lokalną tradycją i przynależność do Małej Ojczyzny. Poza tym będzie również świetną możliwością integracji oraz aktywnego spędzenia wolnego czasu

– podkreśla hm. Marcin Różycki, komendant rudzkiego hufca.

Założenia zabawy

W trakcie wydarzenia jego uczestnicy będą się wcielać w oddział powstańców, który ma za zadanie wykonanie kilku różnych zadań. Zadania będzie się wykonywało w trakcie wędrówki. Jako specjalna jednostka wszyscy uczestnicy będą musieli zbierać informacje wywiadowcze oraz poprawnie wypełniać wszelkiego rodzaju polecenia, a przy okazji odkryją ciekawe miejsca w Rudzie Śląskiej.

– Co więcej, podczas gry uczestnicy poznają historię i bohaterów III Powstania Śląskiego oraz Plebiscytu w niezwykłej i przystępnej formie. Podczas swojej wędrówki będą musieli jednak wykazać się sprytem, jak i wieloma umiejętnościami. Ważnym aspektem całej rozgrywki będzie przede wszystkim zgranie się i współpraca całego patrolu

– zaznacza pwd. Krystian Niegel, rzecznik prasowy hufca ZHP Ruda Śląska.

Zasady wydarzenia

Wszyscy biorący udział gracze będą przemieszczali się po określonym terenie – dzielnice Nowy Bytom i Wirek. W zabawie mogą uczestniczyć harcerze, harcerze starsi oraz wędrownicy z Chorągwi Śląskiej ZHP. Uczestnicy gry będą działać w patrolach, liczących od 4 do 7 osób (w tym pełnoletni opiekun) i zostaną podzieleni na dwie grupy wiekowe: harcerzy (od 9-12 lat) oraz harcerzy-starszych/wędrowników (13-21 lat).

Zgłaszać swój udział w grze mogą także osoby, które nie należą do społeczności harcerskiej. Rodziny z swoimi pociechami, grupy dziecięce i młodzieżowe z opiekunem również będą mogły wziąć udział w wydarzeniu. Takie patrole będą składały się z 3 do 7 osób, a w każdym patrolu musi być min. jedno dziecko (osoba od 1. do 17. roku życia) oraz jeden pełnoletni opiekun (powyżej 18 lat).

Kiedy rozpocznie się gra miejska

Akcja rozpocznie się w sobotę (19 czerwca) o godz. 11:30. Wcześniej jednak nastąpi rejestracja uczestników. W dniu wydarzenia wszyscy zgłoszeni uczestnicy spotkają się na Placu Jana Pawła II, przed urzędem miasta.

Harcerze, którzy chcieliby wziąć udział w grze miejskiej, mogą zgłosić swój udział do 1 czerwca, z kolei osoby, które nie są harcerzami, mogą zadeklarować chęć uczestnictwa do 11 czerwca. Rejestracja odbywa się na stronie ZHP Ruda Śląska. Wszyscy chętni powinni zapoznać się z regulaminem przed zapisaniem się.

Regulamin dla harcerzy

Regulamin dla osób niezrzeszonych

Więcej informacji z Rudy Śląskiej na naszej stronie!
Zobacz też: Rolkowy Dzień Dziecka w Rudzie Śląskiej

Źródło: UM Ruda Śląska
Fot. ZHP Ruda Śląska

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze