Groźny wypadek: pijany kierowca staranował motocykl i auto w powiecie raciborskim
W ubiegłą sobotę tuż przed godziną 20:00 na drodze wojewódzkiej nr 416 w Żerdzinach doszło do groźnego zderzenia. Kierowca Forda, mając w organizmie blisko promil alkoholu, nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście, co doprowadziło do poważnej kolizji i kolejnego uderzenia przy cofaniu.
Najważniejsze informacje:
- 71-letni kierowca Forda nie ustąpił pierwszeństwa i miał blisko promil alkoholu we krwi.
- 24-letni motocyklista doznał obrażeń nogi i został przewieziony do szpitala.
- Po pierwszym zderzeniu kierowca Forda cofnął i uderzył w samochód marki Volvo; o dalszym losie 71-latka zdecyduje sąd.
Jak doszło do wypadku
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 416 w miejscowości Żerdziny. 71-letni kierowca Forda nie ustąpił pierwszeństwa 24-letniemu motocykliście jadącemu Hondą. Doszło do zderzenia obu pojazdów. Krótko po tym kierowca Forda, cofając samochodem, doprowadził do kolejnej kolizji z autem marki Volvo.
Poszkodowany i działania służb
Na miejscu natychmiast pojawiły się wszystkie służby ratunkowe. 24-latek odniósł obrażenia nogi. Został przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy Forda; wyniki wykazały, że 71-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie.
Co teraz z kierowcą
Sprawą zajmują się policja i prokuratura. Jak poinformowano, o dalszym losie 71-latka zadecyduje sąd. Postępowanie wyjaśni okoliczności naruszenia przepisów i odpowiedzialność za spowodowanie obrażeń u motocyklisty oraz dodatkową kolizję z Volvo.
| Uczestnik | Wiek | Pojazd | Skutek |
|---|---|---|---|
| Kierowca | 71 lat | Ford | Badanie trzeźwości: blisko promil; skierowane sprawy do sądu |
| Motocyklista | 24 lata | Honda | Obrażenia nogi; przewieziony do szpitala |
| Trzeci pojazd | – | Volvo | Uderzenie przy cofnięciu Forda; kolizja |




Komentarze (0)