Jastrzębski Węgiel: Porażka 0:3 z Bogdanką LUK Lublin
Jastrzębski Węgiel odniósł spektakularny triumf na wyjeździe, pokonując 3:0 mistrza Polski Bogdankę LUK Lublin w 18. kolejce PlusLigi. Niedzielne spotkanie w Lublinie było popisem skuteczności jastrzębian, którzy kontrolowali przebieg wszystkich trzech setów. MVP meczu został Michał Gierżot.
Najważniejsze informacje:
- Jastrzębski Węgiel pokonał mistrza Polski 3:0 (25:21, 25:25, 25:16)
- MVP meczu został Michał Gierżot, który błyszczał w ataku i bloku
- Trzeci set padł łupem jastrzębian najwyższą różnicą - 25:16
Wyrównany pierwszy set
Spotkanie rozpoczęło się od skutecznej „kiwki” Michała Gierżota, który w następnej akcji zablokował Hillira Henno. Szybko jednak głos zabrali mistrzowie Polski, odwracając wynik na 4:2. Jastrzębianie odpowiedzieli za sprawą Gierżota, wyrównując stan na 7:7.
Kluczowym momentem był kapitalny blok duetu Łukasz Usowicz-Benjamin Toniutti na Wilfredo Leonie, który dał prowadzenie 9:8. As Toniuttiego zwiększył przewagę do 11:9. Gierżot przebił się przez lubelski blok, zapewniając trzypunktowy zapas (12:9).
Trener Stephane Antiga zareagował przerwą na żądanie, ale po pauzie jastrzębianie zatrzymali blokiem Henno (13:9). Świetna akcja ofensywna Nicolasa Szerszenia przyniosła wynik 15:11, a as Usowicza skierowany w Jakuba Wachnika oznaczał 16:11.
Dominacja w drugim secie
Drugą partię lepiej rozpoczęli lublinianie z Henno na czele (4:1). Nicolas Szerszeń wprowadził się jednak doskonale w tę partię, pewnie kończąc kontry i włączając skuteczny blok. Przyjmujący jastrzębian pozwolił odwrócić rezultat.
Świetny kontratak Kaczmarka w połączeniu z błędem ofensywnym Aleksa Grozdanowa złożył się na wynik 8:5 dla gości. Po czasie wziętym przez szkoleniowca Bogdanki gospodarze zrobili przejście, ale Szerszeń znów powstrzymał ich próbę rozpędu (9:6).
Henno skuteczną kontrą zniwelował trzypunktową przewagę (11:11). Blok Usowicza na Francuzie ponownie dał dwupunktowy zapas (13:11), ale serwis Leona wyrównał stan seta po 14. Piękna „kiwka” Gierżota w połączeniu z jego potężnym asem w Leona była równoznaczna z przewagą 21:18.
Jednostronny finał
Trzeci set otworzył sprytny atak Kaczmarka. Przy wyniku 4:4 Wachnik wystrzelił piłkę w aut, a za moment zaatakował w antenkę (6:4). As McCarthy’ego wyrównał stan po 8, ale znakomity blok duetu Usowicz-Gierżot na Henno ponownie dał jastrzębianom dwa punkty zapasu (10:8).
Toniutti dorzucił drugiego w tym meczu asa serwisowego (11:8). Po przerwie na żądanie trenera Antigi Henno wyraźnie pomylił się w ofensywie (12:8). Seria doskonałych akcji - świetny blok Usowicza na Leonie, błąd Wachnika w ataku, a następnie blok Kaczmarka na Wachniku - spowodowały wynik 16:11.
Po kolejnym czasie dla Antigi Usowicz „poczęstował” przeciwników asem, a następnie Kaczmarek spektakularnie zablokował Leona (18:11). Dwa asy serwisowe z rzędu Brehmego były jednoznaczne z wynikiem 23:14. Jednostronny set i całe spotkanie zakończył Kaczmarek rezultatem 25:16.
| Bogdanka LUK Lublin | Wynik | JSW Jastrzębski Węgiel |
|---|---|---|
| 21 | SET 1 | 25 |
| 21 | SET 2 | 25 |
| 16 | SET 3 | 25 |
| 0 | MECZ | 3 |
Składy:
Bogdanka LUK Lublin: Henno, Komenda, McCarthy, Grozdanov, Wachnik, Leon, Thales (libero) oraz Gyimah, Czyrek, Prokopczuk, Young, Zając
JSW Jastrzębski Węgiel: Kaczmarek, Toniutti, Brehme, Usowicz, Szerszeń, Gierżot, Granieczny (libero) oraz Lorenc, Kufka, Zaleszczyk
Źródło: Jastrzębski Węgiel




Komentarze (0)