Leśnicy z Bielska-Białej z kolejnym prezentem!

Pracownicy bielskiego Leroy Merlin po raz kolejny przekazali leśnikom z Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej własnoręcznie wykonane prezenty. Z pewnością pomogą one ptakom i owadom, o które należy dbać.

Kolejna akcja firmy

Leroy Merlin już wcześniej zadbała o bielskie leśnictwo. W lutym tego roku podarowała ona miastu ponad 150 iglaków, które nie zostały sprzedane w okresie świątecznym. Drzewka posadzono w obrębie leśniczówki – siedziby zespołu, która znajduje się przy ul. Ochota 24.

Co Leśnicy z Bielska-Białej otrzymali tym razem?

W ostatnim czasie do rąk leśników trafiły cztery karmniki dla ptaków i hotel dla owadów, które zostały własnoręcznie wykonane przez dawców. Firma chciała zadbać o dzikie zwierzęta, które zamieszkują okolice. Prezenty zostały utworzone w części z materiałów z recyklingu, aby przyczynić się do ochrony środowiska.

Leśnicy z Bielska-Białej otrzymali hotel dla owadów

Hotel i karmniki

Leśnicy z Bielska-Białej otrzymali hotel dla owadów składa się z różnych materiałów – szyszek, pustaków, siana i gałązek, znajdujących się w drewnianej konstrukcji o kształcie domku. Te elementy staowią naturalne schronienie dla pszczół mularek, pożytecznych szczypawic, biedronek czy skorków. Te mogą tam bezpiecznie przebywać i przeżyć zimę.

Natomiast karmniki posłużą zimą do jako punkty stałego dokarmiania ptaków, bo jak zaznaczają leśnicy ptaków nie należy dokarmiać w przypadkowych miejscach, a w tym samym, konkretnym. Dwa z karmników już stanęły w Cygańskim Lesie – tuż przy Błoniach i przy Szkole Podstawowej nr 25. Po zakończeniu rozbudowy ścieżek edukacyjnych, w lesie staną kolejne karmniki.

Czytamy na stronie Urzędu Miejskiego miasta Bielsko-Biała

Źródło: UM Bielsko-Biała

Fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Zobacz też: Bytom: Stłuczka dwóch samochodów. 3 osoby ranne.

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze