REKLAMA

Magistrowie z dyplomami! Relacja z uroczystej graduacji absolwentów studiów II stopnia

Opublikowane przez: Marcin Hojka

W piątek, 7 listopada 2025 r., w Auli im. Zbigniewa Messnera odbyła się Uroczysta Graduacja Absolwentów Studiów II stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Uroczystość była okazją do uhonorowania wielu lat pracy, wytrwałości i zaangażowania młodych specjalistów.

Twoja reakcja:
REKLAMA

Najważniejsze informacje:

  • Graduacja odbyła się w piątek, 7 listopada 2025 r. w Auli im. Zbigniewa Messnera.
  • JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak podkreśliła, że absolwenci otrzymują „mocny certyfikat kompetencji”.
  • Uczelnia zachęca absolwentów do powrotów po wiedzę, inspirację i rozmowę; stają się też ambasadorami uczelni.

Powitanie i przesłanie uczelni

Zgromadzonych powitał Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem dr hab. Robert Wolny, prof. UE, po czym głos zabrała JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak. W swoim wystąpieniu odniosła się do miejsca, w którym rozpoczną karierę, i do wartości, które umożliwiły im ukończenie studiów.

„Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci, przygotowując się do dzisiejszego wystąpienia, tak sobie pomyślałam, że chętnie zamieniłabym się dzisiaj z Wami miejscami. Macie świetne kształcenie, jesteście młodzi, energetyczni, wchodzicie na rynek pracy w momencie naprawdę, który sprzyja pracownikom, ludziom rozpoczynającym karierę” — mówiła JM Rektor.

Katowice jako kontekst dla startu zawodowego

W przemówieniu JM Rektor odwołała się do pozycji miasta. Przypomniała, że Katowice zostały uznane za najlepsze miejsce do życia w Polsce i że miasto uzyskało korzystne wyniki w kategoriach takich jak najniższe bezrobocie, zarobki oraz stosunek cen mieszkań do wynagrodzeń. To tło ma wzmacniać perspektywy zawodowe absolwentów.

Znaczenie dyplomu i relacja uczelni z absolwentami

Rektor podkreśliła, że absolwenci otrzymują dziś nie tylko papier, lecz również potwierdzenie praktycznych umiejętności: „Otrzymujecie dzisiaj mocny certyfikat kompetencji”. To, jej zdaniem, daje przewagę konkurencyjną, wiarygodność oraz gotowość do wejścia w świat zawodowy z pewnością siebie.



JM Rektor wezwała absolwentów do pamiętania, że Uniwersytet Ekonomiczny pozostaje dla nich otwarty. Zachęcała do powrotów — po wiedzę, inspirację, ale także po zwykłą rozmowę. Podkreśliła przy tym, że absolwenci stają się ambasadorami uczelni i że ich sukcesy współtworzą markę Uniwersytetu.

Podziękowania i perspektywy

Uroczystość miała charakter zarówno oficjalny, jak i osobisty. Rektor składała gratulacje, zaznaczając, że ukończenie studiów jest efektem ciężkiej pracy, determinacji i odpowiedzialności. To otwarcie nowych możliwości dla świeżo upieczonych magistrów.

Komentarze (0)

Twój email nie będzie widoczny dla innych.
0/2000
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Podobne artykuły:

REKLAMA