Myszków: Obchody dnia straży miejskiej, pokazy i akcje dla mieszkańców
W Urzędzie Miasta Myszkowa odbyła się uroczystość z okazji Dnia Straży Miejskiej, podczas której podsumowano działalność formacji oraz podziękowano funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym za codzienną służbę. Spotkanie było też okazją do wręczenia awansów i wyróżnień oraz przypomnienia historycznego rysu jednostki.
Najważniejsze informacje:
- Uroczystość odbyła się 21 sierpnia br. w Urzędzie Miasta Myszkowa.
- Gminny program opieki nad bezdomnymi zwierzętami został wskazany przez Najwyższą Izbę Kontroli jako przykład dobrej praktyki.
- Szczególne wyróżnienia otrzymali starszy inspektor Andrzej Fidor i starszy inspektor Jarosław Żochowski za udzielenie pierwszej pomocy w marcu br.
Historia i rola straży w mieście
Uroczystość rozpoczęto od przypomnienia powstania formacji. Straż Miejska w Myszkowie została powołana w 1991 roku i od ponad trzech dekad wspiera mieszkańców w kwestiach bezpieczeństwa, porządku publicznego oraz estetyki miasta. Obecnie jednostką kieruje komendant Beata Kostrzewa, która stawia na otwartość i współpracę z mieszkańcami.
Podziękowania, goście i wyróżnienia
Głos podczas spotkania zabrał Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak. Podkreślił zaangażowanie i odpowiedzialność strażniczek, strażników oraz pracowników cywilnych: „Chcę dziś podziękować wszystkim strażniczkom, strażnikom i pracownikom Straży Miejskiej za zaangażowanie i odpowiedzialność, z jaką pełnią swoje obowiązki. To dzięki Wam mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej, a nasze miasto staje się miejscem bardziej przyjaznym do życia.”
Do życzeń i gratulacji dołączyli m.in. zastępca burmistrza Iwona Franelak, komendant powiatowy policji insp. Rafał Głuch, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Grzegorz Paul oraz dyrektorzy miejskich instytucji: Aleksandra Podgórska i Agnieszka Liszczyk. Radni Rady Miejskiej przekazali kwiaty i życzenia.
Przykłady postawy i wsparcie lokalnych partnerów
W trakcie uroczystości wręczono awanse i wyróżnienia. Szczególne podziękowania skierowano do starszego inspektora Andrzeja Fidora i starszego inspektora Jarosława Żochowskiego, którzy w marcu br., podczas rutynowych działań, usłyszeli wołanie o pomoc i udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej starszemu mężczyźnie, po czym wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego.
Za tę wzorową postawę Burmistrz ufundował nagrody okolicznościowe. Dodatkowo strażnicy otrzymali karty upominkowe od przedstawicieli otwierającego się w Myszkowie sklepu Bricomarché oraz karnety na siłownię od dyrektora MOSiR Andrzeja Czapli. Uroczystość przebiegła w ciepłej i podniosłej atmosferze, podkreślając, że Straż Miejska w Myszkowie to nie tylko formacja dbająca o porządek, ale także partner mieszkańców w codziennym życiu miasta.




Komentarze (0)