Policja wyznaczyła nagrodę za pomoc w złapaniu Jacka Jaworka

Dowiadujemy się o coraz większej ilości faktów na temat Jacka Jaworka i jego rodziny. Policji nadal nie udało się złapać podejrzewanego o zabójstwo mężczyzny, dlatego też wyznaczona została nagroda za pomoc w jego ujęciu.

Poszukiwany przez policję Jacek Jaworek jest podejrzewany o zabójstwo rodziny swojego brata.

Dnia 10 lipca w Borowcach, zawiadomiona o nocnej awanturze domowej policja pojechała pod wskazany w zgłoszeniu adres i zastała tam ciała trzech osób: kobiety i mężczyzny w wieku 44 lat oraz 17-letniego syna. Jak potwierdzili śledczy, ofiary zginęły od strzałów z broni palnej. Rzecznik częstochowskiej prokuratury przekazał informację, że w budynku w chwili zabójstwa był jeszcze 13-letni syn zamordowanego małżeństwa, jednak zdążył się schować za kanapą, a następnie uciec do swoich bliskich.

O zabójstwo rodziny podejrzewany jest 52-letni Jacek Jaworek, który jest bratem zamordowanego 44-latka i w ostatnim czasie mieszkał z ofiarami w ich domu w Borowcach. Śledczy nie mają jednak informacji o okolicznościach tragedii i motywie zbrodni. Po dokonaniu zbrodni mężczyzna uciekł, a prokuratura wystawiła za nim list gończy. Od kilku dni policjanci poszukują podejrzewanego w okolicach Częstochowy, jednak nie widać żadnych postępów w tej sprawie.

Powiązany artykuł: Poszukiwany jest 52-letni mieszkaniec Częstochowy podejrzewany o zabójstwo

Policja prosi o pomoc w poszukiwaniu Jacka Jaworka. Upubliczniono w tym celu jego wizerunek.

Na podstawie zlecenia Prokuratury Rejonowej w Myszkowie podany do wiadomości publicznej został wizerunek podejrzewanego o zabójstwo Jacka Jaworka. Jest to 52-letni mężczyzna o wzroście około 170-180 cm, jasnych włosach i owalnej twarzy. W dniu zdarzenia ubrany był w dżinsowe spodnie i granatową koszulkę z krótkim rękawem. Może również mieć przy sobie szarą dresową bluzę. Ponadto, na prawej łopatce mężczyzna ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 cm.

Policja poszukuje Jacka Jaworka
Poszukiwany przez policję Jacek Jaworek. Fot. Śląska Policja

Policja ostrzega, że mężczyzna może posiadać broń palną i zachowywać się agresywnie.

Osoby, które mają jakieś informacje mogą dzwonić pod numer telefonu 47 858 12 55 (Komenda Miejska Policji w Częstochowie), 789 031 306 (Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach) lub numer alarmowy 112.

Zobacz też: Rybnik: Znaleziono ubrania na brzegu zalewu.

Za informacje, które pozwolą zatrzymać Jacka Jaworka wyznaczono nagrodę pieniężną.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę o wysokości 20 tys. złotych za informacje, które pozwolą zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego zwłoki, ponieważ istnieją podejrzenia o tym, że popełnił on samobójstwo. Gwarantowana jest anonimowość.

Policja przypomina również, że za ukrywanie lub pomoc w ukryciu osoby poszukiwanej grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: slaska.policja.gov.pl / rmf24.pl
Źródło obrazka: slaska.policja.gov.pl

Zobacz też: Jak znaleźć parking w Bielsku-Białej? Z pomocą przychodzą tablice

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze