REKLAMA

Odznaczenia dla nauczycieli: państwowe wyróżnienia dla zasłużonych pedagogów

Opublikowane przez: Marcin Hojka

W Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego 13 listopada odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i nagród dla pracowników oświaty z całego regionu. Podczas wydarzenia wyróżniono 105 nauczycieli i pracowników oświaty oraz przyznano 67 nagród Ministra Edukacji Narodowej.

Twoja reakcja:
REKLAMA

Najważniejsze informacje:

  • Uroczystość miała miejsce w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego 13 listopada.
  • Wręczono 105 medali za długoletnią służbę oraz 67 nagród Ministra Edukacji Narodowej.
  • Wydarzenie zorganizowało Śląskie Kuratorium Oświaty; wzięli w nim udział przedstawiciele władz i środowisk oświatowych.

Uroczystość i najważniejsi uczestnicy

Organizatorem spotkania było Śląskie Kuratorium Oświaty. Ceremonię prowadzono w reprezentacyjnej sali urzędu. Obecni byli m.in. Wojewoda Śląski Marek Wójcik oraz Śląska Kurator Oświaty Aleksandra Dyla, a także parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, związki zawodowe i środowiska oświatowe regionu. Atmosfera była uroczysta. Wyróżnieni otrzymali medale i dyplomy.

Medale i nagrody: liczby mówią same za siebie

Podczas ceremonii 105 nauczycieli i pracowników oświaty odebrało Medale za Długoletnią Służbę, które mają charakter wyrazu uznania za wzorową i sumienną pracę. Dodatkowo wręczono 67 nagród Ministra Edukacji Narodowej, przyznawanych za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie.

Rodzaj wyróżnieniaLiczba osób
Medale za Długoletnią Służbę105
Nagrody Ministra Edukacji Narodowej67

Podziękowania i słowa uznania

W swoich wystąpieniach uczestnicy podkreślali wagę codziennego zaangażowania nauczycieli. Jak mówił Wojewoda Śląski:



Medal za Długoletnią Służbę to wyróżnienie przyznawane za wzorową i sumienną pracę na rzecz Państwa. Sam akt jego wręczenia ma charakter symboliczny, ale niesie ze sobą głębsze znaczenie – jest wyrazem wdzięczności Państwa za lata oddanej służby i za codzienny trud wkładany w pracę w szkole.

Wojewoda podkreślił rolę nauczycieli w kształtowaniu młodego pokolenia i wpływ ich pracy na przyszłość regionu. Złożył gratulacje uhonorowanym oraz życzenia dalszej satysfakcji z pracy.

Komentarze (0)

Twój email nie będzie widoczny dla innych.
0/2000
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Podobne artykuły:

REKLAMA