REKLAMA

Pelagia kończy 40 lat — najstarsza w Polsce hipopotamica nilowa świętuje w piątek

Opublikowane przez: Marcin Hojka

Warszawski ogród zoologiczny zaprasza w piątek na 40. urodziny swojej hipopotamicy. Pelagia będzie obchodzić jubileusz 19 września w godzinach od 12.00 do 14.00, a w programie zaplanowano pokazowe karmienie i rozmowy z opiekunami.

Twoja reakcja:
REKLAMA

Najważniejsze informacje:

  • Pelagia kończy 40 lat i świętuje w warszawskim zoo.
  • Urodzinowe obchody odbędą się 19 września w godzinach 12.00–14.00 z pokazowym karmieniem i konkursami.
  • Do 21 września można przynosić laurki; zoo prosi też o przysmaki roślinne w tubkach.

Co będzie się działo podczas urodzin

Organizatorzy zapowiadają liczne atrakcje. Plan przewiduje m.in. ciekawostki o hipopotamach i rozmowy z opiekunami oraz wystawę zdjęć Pelagii. Będzie też pokazowe karmienie, podczas którego solenizantce podadzą przygotowane smakołyki.

  • Konkursy z nagrodami — do wygrania m.in. książka „Idziemy do zoo. Poznaj i pokoloruj naszych mieszkańców”.
  • Możliwość składania życzeń — w budynku Hipopotamiarni stoi specjalny wiklinowy kos na laurki i kartki.
  • Zoo zachęca do przynoszenia przysmaków: musów i przecierów owocowych w tubkach.

„Ważne, żeby składały się z samych składników roślinnych, bez dodatku cukru” – zaznaczyło zoo.

Pelagia — krótka historia jubilatki

Pelagia, pierwsze imię Isaura, urodziła się w 1985 roku we Wrocławiu. Rok później trafiła do zoo w Paryżu, gdzie zmieniono jej imię na Pelagie. Po długim pobycie we Francji była w 2010 roku w Hanowerze, a od 2011 mieszka w stołecznym ogrodzie.

W Warszawie towarzyszy jej młodszy samiec, obecnie 18-letni Hugon.



RokWydarzenie
1985Urodzenie Pelagii we Wrocławiu
1986Przeniesienie do zoo w Paryżu (nadano imię Pelagie)
2010Pobyt w Hanowerze
2011Przyjazd do Warszawy

Ciekawostki o gatunku

Hipopotam nilowy to jedyny obecnie żyjący przedstawiciel rodzaju Hippopotamus. Nazwa gatunku pochodzi ze starogreckiego i oznacza „konia rzecznego”. Hipopotamy prowadzą ziemnowodny tryb życia — żyją zarówno w wodzie, jak i na lądzie.

Za najbliższych krewnych hipopotamów uważa się walenie (wieloryby i morświny), choć wykazują też podobieństwa do świń i innych parzystokopytnych.

Komentarze (0)

Twój email nie będzie widoczny dla innych.
0/2000
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Podobne artykuły:

REKLAMA