Piknik militarny przy Kopcu Wyzwolenia — pokazy sprzętu, rekonstrukcje i atrakcje już 23 sierpnia
Miłośnicy militariów i rodziny mogą zaplanować czas na piknik pod Kopcem Wyzwolenia. Organizatorzy zapowiadają wystawy sprzętu, mobilne centrum i pokaz służb oraz zmiany w organizacji ruchu w rejonie Kopca.
Najważniejsze informacje:
- Piknik odbędzie się 23 sierpnia pod Kopcem Wyzwolenia z częścią oficjalną i częścią integracyjną.
- Msza z oprawą Orkiestry Wojskowej z Krakowa o godzinie 15:00, uroczystości dywizjonu o godzinie 16:00, część integracyjna od 17:00.
- Wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu od 23 sierpnia (sobota) od godz. 12:00 do 24 sierpnia (niedziela) do godz. 6:00.
Program i oprawa uroczystości
Imprezę organizują Urząd Miasta Piekary Śląskie oraz 34. Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu. Najpierw część oficjalna. O godzinie 15:00 rozpocznie się Msza święta z oprawą Orkiestry Wojskowej z Krakowa. Po liturgii, o godzinie 16:00, odbędą się uroczystości z udziałem 34. Dywizjonu. Część integracyjna wystartuje o godzinie 17:00.
Atrakcje dla całych rodzin
Podczas pikniku organizatorzy przygotowali wiele propozycji. W programie znajdą się między innymi:
- Mobilne Centrum Militarne i muzeum broni,
- pokaz dynamiczny grupy interwencyjnej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu,
- mobilna strzelnica ASG oraz wojskowy escape room — bunkier zagadek,
- pokazy sprzętu wojskowego i służb oraz stoisko WORD Katowice z symulatorem dachowania,
- grochówka z kuchni polowej oraz bezpłatne dmuchańce dla dzieci.
Jak podkreślają organizatorzy, to okazja nie tylko do świętowania, lecz także do edukacji i integracji lokalnej społeczności.
Utrudnienia w ruchu i możliwości parkowania
W czasie imprezy nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Zostaną one wprowadzone od 23 sierpnia (sobota) od godz. 12:00 do 24 sierpnia (niedziela) do godz. 6:00. Na odcinku ul. Jana Pawła II (od skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych do Drogi Wojewódzkiej nr 911) wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z kierunkiem jazdy od ul. Bytomskiej do DW 911. Dojazd do ulicy Bytomskiej od strony DW 911 będzie możliwy przez wyznaczony objazd ulicą Pod Lipami.
Na ul. Jana Pawła II parkowanie skośne będzie możliwe na lewej części jezdni (patrząc w kierunku DW 911). Ścieżka rowerowa wzdłuż tego odcinka zostanie wygrodzona bez możliwości parkowania. Ulica Do Kopca Wyzwolenia w dniu 23 sierpnia 2025 r. będzie drogą jednokierunkową.
Dla kierowców przewidziano dolny „polny” parking pod Kopcem Wyzwolenia. Parkowanie skośne na ul. Jana Pawła II będzie możliwe do godziny 24:00.
„To wyjątkowa okazja do świętowania, ale też edukacji i integracji lokalnej społeczności” — zachęcają organizatorzy.




Komentarze (0)