REKLAMA

Pilch prawie na podium w Szczyrku — emocjonująca walka do samego końca

Opublikowane przez: Marcin Hojka

Tomasz Pilch był blisko miejsca na podium podczas sobotniego konkursu FIS Cup w Szczyrku, zajmując na półmetku wysokie 4. miejsce. W rundzie finałowej skok był jednak o 10 metrów krótszy, co sprawiło, że ostatecznie uplasował się na 7. pozycji.

Twoja reakcja:
REKLAMA

Najważniejsze informacje:

  • Tomasz Pilch był 4. na półmetku sobotniego konkursu.
  • W rundzie finałowej skok był o 10 metrów krótszy, co przełożyło się na spadek na 7. miejsce.

Blisko podium, ale zabrakło długości

Pilch przez większą część rywalizacji trzymał rytm i realne szanse na wejście na podium. Jego występ na półmetku dał mu czwartą pozycję. To wynik, który dawał nadzieję. Jednak finałowy skok okazał się zdecydowanie krótszy.



Runda finałowa zadecydowała

W rundzie finałowej zawodnik wylądował o 10 metrów bliżej niż w pierwszej serii. Krótszy skok oznaczał utratę miejsc w klasyfikacji. W efekcie Pilch zakończył konkurs na 7. pozycji. Decydujące znaczenie miała odległość lądowania.

Porównanie wyników

RundaPozycjaZmiana
Półmetek4.
Finał7.Spadek o 3 pozycje

Choć wynik nie dał miejsca na podium, występ Pilcha w Szczyrku pokazał, że potrafi walczyć w czołówce konkursu FIS Cup. Decydująca była jednak długość finałowego skoku.

Komentarze (0)

Twój email nie będzie widoczny dla innych.
0/2000
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Podobne artykuły:

REKLAMA