Policja przejęła podróbki perfum na targowisku w Rudzie Śląskiej
Funkcjonariusze z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej zatrzymali mężczyznę sprzedającego na lokalnym targowisku podrobione perfumy. Podczas interwencji zabezpieczono znaczne ilości towaru i wkrótce zostanie postawiony zarzut związany z wprowadzaniem do obrotu produktów z podrobionymi znakami towarowymi.
Najważniejsze informacje:
- Policja zabezpieczyła 135 flakonów
- Zatrzymany to 58-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór, któremu grozi odpowiedzialność karna.
- Produkty sprzedawano bez oryginalnych opakowań, co zwiększyło podejrzenia o podróbki.
Akcja policji i zatrzymanie
Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej, policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wkroczyli na targowisko, gdzie 58-letni mężczyzna oferował perfumy w niskich cenach. Ceny przyciągały klientów. Jednocześnie brak oryginalnych pudełek oraz sposób ekspozycji wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy.
Podczas interwencji zabezpieczono 135 flakonów perfum różnych marek i pojemności. Towar nie był sprzedawany w oryginalnych opakowaniach, co może świadczyć o próbie wprowadzenia podróbek do obrotu.
Możliwe konsekwencje prawne
Zatrzymany usłyszy zarzut dotyczący naruszenia przepisów o ochronie znaków towarowych. Jak wynika z przekazanych informacji, naruszenie to może skutkować karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Sprawa trafi do dalszego postępowania wyjaśniającego.
Jak rozpoznać podróbkę przed zakupem
Policja przypomina o kilku prostych sygnałach, które warto sprawdzić przed kupnem perfum:
- Zbyt niska cena – najczęstszy sygnał ostrzegawczy.
- Jakość i umiejscowienie logo – nierówne nadruki lub błędy świadczą o podróbce.
- Opakowanie – brak oryginalnego pudełka lub sprzedaż w worku to powód do wątpliwości.
- Miejsce sprzedaży – bazary, stoiska tymczasowe, sprzedaż „spod lady” i niezweryfikowane sklepy internetowe częściej oferują podróbki.
| Liczba / opis | Wartość |
|---|---|
| Zabezpieczone flakony | 135 |
| Wiek zatrzymanego | 58 lat |
| Maksymalna kara pozbawienia wolności | do 2 lat |
Zakup takich produktów nie tylko wspiera przestępczość, ale może też stanowić zagrożenie dla zdrowia, szczególnie gdy pochodzenie kosmetyków jest nieznane. Policja apeluje o ostrożność i weryfikowanie sprzedawców przed zakupem.




Komentarze (0)