Poręba: finałowy koncert „Złota Gichta” 2025 – relacja i zdjęcia
13 grudnia 2025 roku na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie odbył się finałowy koncert ogólnopolskiego konkursu muzycznego „Złota Gichta”. Wydarzenie zgromadziło liczną publiczność i pokazało wysoki poziom artystyczny uczestników.
Najważniejsze informacje:
- Finał „Złota Gichta” odbył się 13 grudnia 2025 roku w MOK w Porębie.
- Organizatorzy wykorzystali środki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO), co pozwoliło na profesjonalną oprawę techniczną.
- Na koncercie obecni byli najważniejsi przedstawiciele władz miejskich, a wieczór zakończył się owacjami na stojąco.
Wysoki standard sceny i oprawy
Dzięki wsparciu ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) organizatorzy zapewnili uczestnikom i widzom profesjonalne warunki sceniczne. Nagłośnienie i oświetlenie były dopracowane. Scena wyglądała imponująco, a techniczna oprawa podniosła jakość występów.
Różnorodny repertuar i mocne wykonania
W finale zaprezentowano szerokie spektrum stylów. Była klasyka, muzyka rozrywkowa i nowoczesne aranżacje. Jury miało trudne zadanie. Oceniano zarówno warsztat techniczny, jak i potencjał sceniczny wykonawców. Publiczność reagowała entuzjastycznie. Częste były momenty wzruszenia.
Znaczenie dla lokalnej społeczności
Finał konkursu był wydarzeniem ważnym nie tylko artystycznie, ale i społecznie. W sali MOK w Porębie licznie zgromadziła się lokalna społeczność. Obecność Burmistrza Miasta, Sekretarza, Skarbnika oraz Przewodniczącej Rady Miasta podkreśliła rangę imprezy. To także okazja do integracji środowiska muzycznego i promocji młodych talentów.
Wieczór zwieńczyły długie brawa i owacje na stojąco. Dla mieszkańców Poręby i zaproszonych gości był to niezapomniany muzyczny wieczór, który potwierdził, że „Złota Gichta” pozostaje ważnym punktem na mapie polskich wydarzeń muzycznych.




Komentarze (0)