REKLAMA

Pszczyna: Nowe oświetlenie LED w szkołach gminy — oszczędności i lepsze warunki nauki

Opublikowane przez: Marcin Hojka

W dwóch szkołach gminy Pszczyna zakończono wymianę oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego na nowoczesne oprawy LED, co ma przynieść znaczne oszczędności energii i poprawić komfort użytkowania. Inwestycja objęła Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łące oraz ZSP w Pszczynie i kosztowała 365 tysięcy złotych.

Twoja reakcja:
REKLAMA

Najważniejsze informacje:

  • W ZSP w Łące zastąpiono 628 starych opraw przez 579 opraw LED.
  • W ZSP w Pszczynie wymieniono 1217 opraw na 956 opraw LED.
  • Nowe oświetlenie ma ograniczyć zużycie energii nawet o 60% i objęte jest 6-letnią gwarancją.

Zakres prac w obu placówkach

W ramach modernizacji dokonano kompleksowej wymiany oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łące zdemontowano 628 starych opraw, które zastąpiono 579 nowymi oprawami LED. W ZSP w Pszczynie natomiast wymieniono 1217 opraw na 956 nowoczesnych opraw LED.



PlacówkaStare oprawyNowe oprawy LED
ZSP w Łące628579
ZSP w Pszczynie1217956
Suma18451535

Oszczędności i parametry techniczne

Jak wynika z danych dotyczących inwestycji, nowe oprawy LED pozwolą ograniczyć zużycie energii elektrycznej nawet o 60%. To przekłada się nie tylko na niższe rachunki. To także lepsze warunki nauki i pracy: równomierne oświetlenie, zwiększone bezpieczeństwo i zgodność z obowiązującymi normami oświetleniowymi. Oprawy objęte są 6-letnią gwarancją, co zapewnia długotrwałą ochronę przed kosztami napraw.

Koszt i wykonawca inwestycji

Całkowity koszt wymiany oświetlenia wyniósł 365 tysięcy złotych. Prace wykonała firma LARS LIGHTING z Warszawy. Jak wskazują informacje przekazane przy realizacji projektu, to kolejny krok w kierunku ekologicznych i energooszczędnych szkół w naszej gminie, łączący nowoczesność z troską o środowisko.

Komentarze (0)

Twój email nie będzie widoczny dla innych.
0/2000
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Podobne artykuły:

REKLAMA