REKLAMA

Pszczyna: Uczniowie wrócili do szkół — pierwszy dzień roku szkolnego i najważniejsze zmiany

Opublikowane przez: Marcin Hojka

W Pszczynie uczniowie i przedszkolaki wrócili do nauki. W poniedziałek, 1 września do gminnych placówek oświatowych wkroczyło łącznie ponad 7.5 tysiąca dzieci i młodzieży.

Twoja reakcja:
REKLAMA

Najważniejsze informacje:

  • 5 020 uczniów rozpoczęło naukę w szkołach podstawowych.
  • 642 pierwszoklasistów usłyszało dzwonek po raz pierwszy.
  • 1 996 dzieci zostało przyjętych do przedszkoli, a do III Liceum zapisało się 490 uczniów (w tym 126 pierwszych klas).

Skala powrotu: liczby mówią same za siebie

Jak wynika z danych gminnych placówek oświatowych, do szkół podstawowych zapisało się 5 020 uczniów. Spośród nich aż 642 to pierwszoklasiści, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły. Do III Liceum Ogólnokształcącego zgłosiło się 490 uczniów, w tym 126 uczniów klas pierwszych. Z kolei do przedszkoli przyjęto 1 996 dzieci.

Typ placówkiLiczba
Szkoły podstawowe5 020
Pierwszoklasiści (szkoły podstawowe)642
III Liceum Ogólnokształcące (razem)490
Pierwsze klasy (III Liceum)126
Przedszkola1 996
Łącznieponad 7.5 tysiąca

Władzom zależało na bezpośrednim spotkaniu

W placówkach pojawili się przedstawiciele samorządu. Z uczniami Zespołu Szkolno‑Przedszkolnego w Studzienicach spotkali się zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka oraz zastępca burmistrza Piotr Sidzina. Natomiast burmistrz Dariusz Skrobol uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego w III Liceum Ogólnokształcącym przy Zespole Szkół Numer 1.



„Życzę Wam owocnego roku szkolnego, pełnego radości i satysfakcji każdego dnia. Wasza obecność w szkole to dla nas powód do dumy, ale najważniejsze jest to, byście czuli się podczas nadchodzącego roku szkolnego bezpiecznie i dobrze. Wiedza i umiejętności, które zdobędziecie, są bardzo cenne, ale nie zapominajcie, że przyjaźnie, które nawiążecie również będą budować wasze życie” — powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.

Co dalej dla gminy i rodzin

Rozpoczęcie roku to nie tylko liczby. To także organizacja zajęć, zapewnienie bezpieczeństwa i wsparcie dla nowych uczniów. Dla wielu rodzin początek nauki oznacza zmiany w codziennym rytmie. Dla gminy zaś to sygnał, by utrzymać sprawne funkcjonowanie szkół i przedszkoli przez cały rok szkolny.

Komentarze (0)

Twój email nie będzie widoczny dla innych.
0/2000
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Podobne artykuły:

REKLAMA