REKLAMA

Pszczyna: Wystawa „Historia Biblii” w Stajniach Książęcych — terminy, bilety i zwiedzanie

Opublikowane przez: Marcin Hojka

Wystawa „Historia Biblii” prezentuje w Pszczynie ponad 3000 lat dziejów Pisma Świętego. Ekspozycja jest dostępna w Stajniach Książęcych od 9 do 28 września i pokazuje zarówno repliki najstarszych tekstów, jak i pierwsze wydruki Biblii.

Twoja reakcja:
REKLAMA

Najważniejsze informacje:

  • Ekspozycja obejmuje materiały sięgające ponad 3000 lat historii Pisma Świętego.
  • Wystawę oficjalnie otworzono we wtorek, 9 września.
  • Wstęp na wystawę finansuje Fundacja Areopag.

Co znajduje się na wystawie

Zwiedzający zobaczą repliki najstarszych manuskryptów i kamiennych tablic. Na ekspozycji znajdują się także fragmenty papirusów, zwoje zapisane na skórze oraz pierwsze drukowane egzemplarze Biblii. Ekspozycja pokazuje zmiany form i przekazów tekstu na przestrzeni wieków. To konkretne przykłady materiałów pisanych i zapisów. Materiały zostały wyselekcjonowane tak, by pokazać zarówno technikę, jak i kontekst historyczny.

Otwarcie i głosy uczestników

Otwarcie wystawy odbyło się we wtorek, 9 września. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol oraz proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pszczynie, Tomasz Bujok.

„To wyjątkowa okazja, by zobaczyć, jak ogromne dziedzictwo kulturowe i duchowe niesie ze sobą Biblia. Zachęcam do odwiedzenia tej wystawy i osobistego doświadczenia spotkania z historią, która przetrwała wieki” — powiedział burmistrz Dariusz Skrobol.



„Biblia, pomimo swej długiej i bogatej historii, pozostaje dziełem wciąż aktualnym. To nie tylko fundament tradycji europejskiej i cywilizacji zachodniej, ale także źródło wartości, które od wieków wskazują drogę do Boga oraz dobrego i szczęśliwego życia” — dodał ks. Tomasz Bujok.

Kiedy i jak zwiedzać

Wystawa jest dostępna codziennie w godzinach otwarcia Stajni Książęcych. Wstęp na ekspozycję finansuje Fundacja Areopag, dzięki czemu zwiedzanie jest możliwe dla szerokiego grona odbiorców. To dogodna okazja, by zobaczyć zarówno historyczne repliki, jak i pierwsze wydania drukowane w jednym miejscu.

Komentarze (0)

Twój email nie będzie widoczny dla innych.
0/2000
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Podobne artykuły:

REKLAMA