REKLAMA

Raków zremisował z mistrzem i zarobił na meczu

Opublikowane przez: Marcin Hojka

Raków Częstochowa kontynuuje przygotowania do ligowej wiosny w tureckich warunkach, jednocześnie przeprowadzając istotne zmiany w składzie. Klub z Częstochowy zremisował 2:2 z bułgarskim mistrzem Łudogorcem Razgrad w swoim drugim sparingu kontrolnym, a także sfinalizował ważne transfery – zarówno wychodzący, jak i przychodzący.

Twoja reakcja:
REKLAMA

Najważniejsze informacje:

  • Raków zarobił około 2 miliony euro ze sprzedaży Petera Baratha do Sigmy Ołomuniec
  • Klub sprowadza 21-letniego obrońcę Mitję Ileniča z amerykańskiego New York City
  • W sparingu z mistrzem Bułgarii padł remis 2:2, z bramkami Brunysa i Bulata

Remis z mistrzem Bułgarii w Turcji

W swoim drugim zimowym meczu kontrolnym Raków Częstochowa podzielił się punktami z Łudogorcem Razgrad, aktualnym mistrzem Bułgarii. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, przy czym polski klub wszystkie bramki zdobył w pierwszej połowie. Dla Medalików trafiali Jonatan Brunes z karnego po faulu na nim oraz Marko Bulat. Rywale odpowiedzieli dopiero po przerwie, wyrównując stan meczu.

Dochodowy transfer Baratha

Raków Częstochowa sfinalizował bardzo korzystną sprzedaż Petera Baratha. 23-letni węgierski pomocnik przeniósł się do czeskiej Sigmy Ołomuniec za kwotę około 2 milionów euro, podczas gdy Medaliki pozyskały go za zaledwie jedną czwartą tej sumy. Barath w obecnym sezonie rozegrał dla klubu spod Jasnej Góry 27 spotkań we wszystkich rozgrywkach, spędzając na boisku 1660 minut i zdobywając 3 gole.

Wzmocnienie z Ameryki

Jednocześnie częstochowski klub pracuje nad przebudową kadry na rok 2026. Według informacji portalu meczyki.pl, najnowszym nabytkiem ma zostać Mitja Ilenič – 21-letni słoweński obrońca występujący na prawej stronie boiska. Zawodnik trafi do Rakowa na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu z amerykańskiego New York City.



Transferowe ruchy Rakowa pokazują, że klub aktywnie przygotowuje się do ligowej wiosny pod wodzą nowego trenera, który ma poprowadzić zespół do kolejnych sukcesów w 2026 roku.

Źródło: Katowicki Sport

Komentarze (0)

Twój email nie będzie widoczny dla innych.
0/2000
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Podobne artykuły:

REKLAMA