Remont basenu przy ul. Chorzowskiej. Wiele nowych atrakcji

W Bytomiu działają dwa baseny kryte choć nie każdy to wie. Pierwszy znajduje się przy ul. Parkowej i odpowiada za niego Ośrodek Sportu i Rekreacji. Drugi natomiast znajduje się przy ul. Chorzowskiej. Nie tak dawno przeszedł spory remont basenu.

– Lockdown finansowo nas zdruzgotał, ale pozwolił nam, w czynie społecznym, przeprowadzić sporo prac – wyjaśnia Stanisław Surowiec, przedstawiciel Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Nurek”, zarządca basenu przy ul. Chorzowskiej.

W Bytomiu działają – tak jak już zostało to wspomniane – dwa baseny kryte. W lato mieszkańcy mogą korzystać także z kąpieliska pod „chmurką” w Parku Kachla. W ubiegłych miesiącach przy ul. Chorzowskiej dużo się działo. Przedstawiciele stowarzyszenia, jak i wolontariusze, poświęcili dużo swojego czasu, aby pływalnia mogła się po prostu podobać. Remont zaczął się jeszcze w 2020 – wówczas pandemia dała o sobie na tyle znać, że baseny nie mogły prowadzić normalnie swojej działalności.

Zostały wymienione płytki basenowe, pomalowano również halę na biało. – Zmodernizowaliśmy stację do uzdatniania wody, wymieniony został system ogrzewania – wylicza dalej Stanisław Surowiec.

Przebudowana została sauna, grota jodowo-solna (powietrze jest tu nasycone minerałami, mikroelementami i jodem) oraz jacuzzi. Na miejscu działa także siłownia.

– Prowadzimy również kursy pływania i te dla płetwonurków. Po zdaniu egzaminów można otrzymać kartę pływacką – dodaje Surowiec.

Basen, w okresie wakacyjnym, jest otwarty od poniedziałku do niedzieli. W tygodniu od 10 do 21 (wyjątkiem czwartek – do 20), w weekendy trochę krócej (12-20). – Ze względu na obostrzenia sanitarne, bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny – czytamy na stronie internetowej basenu.

źródło: dziennikzachodni.pl

Zobacz też: Tarnowskie Góry: Stłuczka motocyklu i samochodu osobowego.

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze