REKLAMA

ROW Rybnik: Przedstawienie rywali z spektakularnymi transferami

Opublikowane przez: Marcin Hojka

Cellfast Wilki Krosno będą ostatnim rywalem INNPRO ROW-u Rybnik w pierwszej rundzie fazy zasadniczej sezonu 2026. Mecz zaplanowano na 31 maja na stadionie przy G72, a krośnianie przygotowują się do niego z wielkimi ambicjami awansowymi po spektakularnych transferach.

Twoja reakcja:
REKLAMA

Najważniejsze informacje:

  • Wilki Krosno zakontraktowały mistrza świata Jasona Doyle’a na 2 lata – kandydata na gwiazdę numer 1 Metalkas 2 Ekstraligi
  • Drugim hitowym transferem jest Luke Becker – Amerykanin, o którego zabiegały kluby PGE Ekstraligi
  • Kluczową rolę w walce o awans odegrają wychowanek ROW-u Robert Chmiel i duński U24 Marcus Birkemose

Jason Doyle gwiazdą transferów

Największym zaskoczeniem transferowym Wilków było pozyskanie Jasona Doyle’a, który wcześniej był częstym gościem na meczach ROW-u Rybnik, obserwując spotkania z klubowego balkonu. Mistrz świata związał się z krośnianami dwuletnią umową i uznawany jest za kandydata na gwiazdę numer 1 rozgrywek Metalkas 2 Ekstraligi w 2026.

Drugim równie udanym transferem było sprowadzenie Amerykanina Luke’a Beckera, o którego usługi zabiegały kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej. W Krośnie przekonano go jednak, że ten kierunek rozwoju kariery będzie dla niego najkorzystniejszy.

Szkielet drużyny z wielkimi ambicjami

Ze starego składu w drużynie pozostał Tobiasz Musielak, uznawany za jednego z najlepszych krajowych seniorów w 2 Ekstralidze. Trio Doyle, Becker i Musielak tworzy mocny szkielet zespołu, który ma się bić o awans do PGE Ekstraligi.

Do składu dołączają również wychowanek ROW-u Rybnik Robert Chmiel oraz duński zawodnik U24 Marcus Birkemose. Jak podkreślają eksperci, to właśnie jazda tej dwójki zadecyduje o tym, czy Wilki wygrają ligę. O ile można być pewnym wysokiej formy Doyle’a, Beckera i Musielaka, o tyle Chmiel i Birkemose pozostają niewiadomą.

Wzmocnienia w składzie juniorskim

Wilki Krosno wzmocniły także skład juniorski, pozyskując Radosława Kowalskiego, który w 2025 roku jeździł dla ROW-u w Ekstralidze U24 i był zawodnikiem Unii Tarnów. Żużlowiec związał się z rybnickim klubem, ponieważ zależało mu na startach w Ekstralidze U24, natomiast PGE Ekstraligą nie był zainteresowany, co skutkowało wypożyczeniem do Unii.



Oprócz Kowalskiego w składzie Wilków ma startować także wychowanek klubu Jakub Wieszczak.

Źródło: ROW Rybnik

Komentarze (0)

Twój email nie będzie widoczny dla innych.
0/2000
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Podobne artykuły:

REKLAMA