Siewierz: Delegacja z Siewierza na międzynarodowym szkoleniu w Manavgat w Turcji
Trzyosobowa delegacja studentów UTW Siewierz uczestniczyła w szkoleniu w Manavgat w Turcji w ramach projektu ERASMUS+ dofinansowanego przez Unię Europejską. Kurs „Neurobic – trening umysłu dla seniorów. Jak wykorzystać metody pobudzania szarych komórek u osób dorosłych” łączył ćwiczenia fizyczne z zadaniami stymulującymi mózg, a program był jednocześnie edukacyjny i integrujący.
Najważniejsze informacje:
- 3-osobowa grupa z UTW Siewierz uczestniczyła w szkoleniu w Manavgat.
- Kurs prowadziła Olha Leshchyk, trenerka z pochodzenia Ukrainka, łącząca empatię z profesjonalizmem.
- Program łączył zajęcia w plenerze, zwiedzanie i praktyczne techniki wzmacniania pamięci.
O szkoleniu i metodzie
Kurs skoncentrowany był na metodzie neurobic — formie ćwiczeń umysłowych łączącej aktywność fizyczną z zadaniami pobudzającymi różne obszary mózgu. Zajęcia zakładały stymulację zmysłów: dotyku, wzroku i smaku, co ma wpływać na poprawę kondycji poznawczej osób dorosłych. Organizatorami szkolenia byli członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Siewierzu, a projekt realizowany był w ramach ERASMUS+ i dofinansowany przez Unię Europejską.
Program, atrakcje i formy pracy
Zajęcia były intensywne i emocjonujące. Prowadzącą szkolenie była Olha Leshchyk (z pochodzenia Ukrainka) — osoba opisywana jako sympatyczna, profesjonalna i empatyczna. Trening obejmował ćwiczenia pobudzające pamięć, kreatywne myślenie oraz praktyczne techniki wzmacniania zdolności poznawczych.
Niektóre warsztaty odbywały się w plenerze, ponieważ regularna aktywność fizyczna i kontakt ze środowiskiem zewnętrznym są elementami poprawiającymi efektywność ćwiczeń mózgu. Uczestnicy podkreślali, że wycieczka do starożytnego miasta Side uruchomiła wszystkie zmysły i była doskonałym treningiem pamięci.
Wycieczki i elementy integracyjne
Oprócz zajęć merytorycznych uczestnicy zwiedzili Antalyę, wzięli udział w rejsie statkiem, podziwiali malownicze wodospady oraz Green Canyon (Zielony Kanion). Program łączył naukę z przyjemnościami, co sprzyjało utrwalaniu zdobytych umiejętności i integracji grupy.
„Aby mózg był w dobrej formie – powinniśmy go używać”
Podsumowanie i pożegnanie
Szkolenie zakończyło się uroczystym wręczeniem Certyfikatów i rozdaniem pamiątek oraz wieczorem pożegnalnym. Uczestnicy opisują pobyt jako piękny czas nauki, integracji i treningu umysłów. W imieniu grupy z UTW Siewierz padły podziękowania dla zarządu UTW Siewierz oraz dla CIL Zawiercie za możliwość udziału w szkoleniu w Manavgat. Uczestnicy przesyłają także serdeczne pozdrowienia ze słonecznej Turcji.




Komentarze (0)