REKLAMA

Święto Ryby w Truszczycy: pożegnanie wakacji z zabawą i atrakcjami w Kaletach

Opublikowane przez: Marcin Hojka

Leśny Zakątek Śląska zaprasza na dwa dni plenerowej zabawy w Kaletach: Święto Truszczycy 2025 i Święto Ryby 2025. Imprezy odbędą się w Truszczycy oraz w Ichtioparku i łączą atrakcje familijne, muzykę na żywo oraz konkursy.

Twoja reakcja:
REKLAMA

Najważniejsze informacje:

  • Święto Truszczycy 2025 już jutro, 30 sierpnia — kolorowe wyrzuty holi o 17:00, 18:30 i 19:00 oraz Festiwal Baniek od 14:00 do 17:00.
  • Święto Ryby 2025 odbędzie się 31 sierpnia w Ichtioparku — całodniowe zawody od 08:00 do 16:00 i rodzinne zawody wędkarskie 17:00–19:00.
  • Na miejscu: strefa gastronomiczna z menu rybnym, stoisko Decathlon z symulatorem wędkowania oraz stoisko kaletańskiej Eko Strefy.

Truszczyca: kolorowo, rodzinne atrakcje i konkurs cięcia drewna

Organizatorzy zaplanowali w Truszczycy program dla dzieci i dorosłych. W programie znajdują się m.in. trzy wyrzuty kolorowych proszków holi o godzinach 17:00, 18:30 i 19:00, konkursy, nauka tańca oraz dmuchaniec i wata cukrowa.

O godzinie 19:00 odbędzie się jedna z głównych atrakcji — tradycyjny konkurs cięcia drewna, który według organizatorów co roku przyciąga emocje widzów i uczestników. Dla najmłodszych zaplanowano także Festiwal Baniek, który potrwa od 14:00 do 17:00.

Ichtiopark: zawody wędkarskie i wydarzenia dla miłośników ryb

Kolejnego dnia, 31 sierpnia, Kalety zapraszają do Ichtioparku. Wydarzenie zaczyna się już rano. W programie znajdują się między innymi:

  • 08:00–16:00 — strefowe spławikowe zawody wędkarskie Polski Południowo-Zachodniej,
  • 17:00–18:30 — Rodzinne Zawody Wędkarskie (z łowieniem do godziny 19:00),
  • pokazy, stoiska i koncerty — w tym koncert gwiazdy wieczoru Jacka Silskiego o 19:00.

Na miejscu będzie stoisko Decathlon z symulatorem wędkowania, pokazowy basen z różnymi gatunkami ryb, gry i zabawy dla dzieci (m.in. Tarcza Arymberga) oraz stoisko gastronomiczne z ofertą rybną i stand kaletańskiej Eko Strefy.

Harmonogram występów i zasady udziału w rodzinnych zawodach

Podczas sobotniego świętowania w Truszczycy zaplanowano występy zespołów i zabawę taneczną. Jak podają organizatorzy, na scenie zobaczymy Miejską Orkiestrę Dętą, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Kalety, koncert Duetu Karo oraz zabawę taneczną z zespołem Yunix.

Rodzinne Zawody Wędkarskie w Ichtioparku mają prosty regulamin: zbiórka o 17:00 pod altanką, łowimy do 19:00, dopuszczalna długość wędki to 7 m. Opiekun musi być spokrewniony i pełnoletni; młody uczestnik może mieć do 14 lat. Uczestnicy nie muszą posiadać karty wędkarskiej ani należeć do PZW.



ImprezaKluczowe godziny
Festiwal Baniek (Truszczyca)14:00–17:00
Holi (Truszczyca)17:00, 18:30, 19:00
Spławikowe zawody08:00–16:00
Rodzinne Zawody Wędkarskie (zbiórka)17:00 (łowienie do 19:00)
Koncert gwiazdy wieczoru (Ichtiopark)19:00

Praktyczne informacje i zapisy

Do udziału w rodzinnych zawodach mogą dołączyć wszyscy chętni. Jak informują organizatorzy, zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 533 421 361 lub bezpośrednio na miejscu; liczba miejsc jest ograniczona. Zbiórka 31.08 na terenie Ichtioparku o godzinie 17:00 pod altanką.

Wstęp na imprezę w Truszczycy jest bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do udziału całe rodziny — zarówno najmłodsi, jak i starsi znajdą tu atrakcje dla siebie.

Komentarze (0)

Twój email nie będzie widoczny dla innych.
0/2000
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Podobne artykuły:

REKLAMA