REKLAMA

Tradycja i wizja uczelni: JM Rektor spotkał się z rektorami-seniorami i zasłużonymi

Opublikowane przez: Marcin Hojka

We wtorek 2 grudnia 2025 r. w sali 306A odbyło się spotkanie z Rektorami Seniorami oraz Osobami Zasłużonymi w Kierowaniu Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, zainicjowane przez JM Rektor prof. dr hab. inż. Celinę M. Olszak. Spotkanie miało charakter refleksyjny i roboczy — łączyło wspomnienia z rozmowami o przyszłości Uczelni.

Twoja reakcja:
REKLAMA

Najważniejsze informacje:

  • Inicjatorka: JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.
  • Miejsce i data: sala 306A, We wtorek 2 grudnia 2025 r.
  • Cel: omawianie rozwoju Uczelni i umocnienie współpracy międzypokoleniowej.

Podziękowania i znaczenie spotkania

W krótkiej przemowie JM Rektor podkreśliła rolę zebranych osób w kształtowaniu historii, wartości i renomy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zwróciła uwagę, że to dzięki kolejnym kadencjom, pełnym wyzwań i ciężkiej pracy, uczelnia wyrósł na miejsce nowoczesne i profesjonalne. Przemówienie miało wymiar zarówno podziękowania, jak i zachęty do dalszego wsparcia dla uczelni.

Tematy rozmów i atmosfera

W przyjaznej i otwartej atmosferze uczestnicy poruszali kwestie związane z dalszym rozwojem Uczelni, perspektywami środowiska akademickiego oraz utrzymaniem ciągłości tradycji Alma Mater. Spotkanie sprzyjało wymianie doświadczeń. Pozwoliło też na odświeżenie relacji i umocnienie współpracy międzypokoleniowej wśród osób, które przez lata współtworzą społeczność uczelni.



Obecni reprezentanci władz i oprawa muzyczna

  • Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Kadry Akademickiej prof. dr hab. Maciej Nowak.
  • Prorektor ds. Kształcenia i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Wojciech Dyduch.
  • Kanclerz Paweł Kadłubiak.

Spotkanie uświetnił fortepianowy występ prof. dr hab. Tadeusza Trzaskalika, który dodał wydarzeniu artystycznego wymiaru i podkreślił jego uroczysty charakter.

Spotkanie zorganizowane z inicjatywy JM Rektor w sali 306A potwierdziło zamiar kontynuowania dialogu między obecnymi władzami a osobami zasłużonymi dla uczelni. Było to wydarzenie zarówno wspomnieniowe, jak i ukierunkowane na przyszłość Uniwersytetu.

Komentarze (0)

Twój email nie będzie widoczny dla innych.
0/2000
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Podobne artykuły:

REKLAMA