Policjanci z Tychów poszukują świadków czterech incydentów drogowych, które wydarzyły się w mieście w ostatnich miesiącach. Mundurowi zwracają się z apelem o kontakt do osób, które mogły widzieć te zdarzenia.
Najważniejsze informacje:
- Policja wyjaśnia okoliczności czterech kolizji drogowych w Tychach
- Poszukiwani są świadkowie zdarzeń z ostatnich miesięcy
- Kontakt z Referatem ds. Wykroczeń pod numerami telefonów podanymi przez policję
Kolizja na ulicy Dmowskiego
Pierwszy z incydentów miał miejsce 21 listopada 2026 roku około godziny 11:05 na ulicy Dmowskiego 31, na wysokości przystanku ZTM. Kierujący czarnym samochodem nieustalonej marki podczas manewru zawracania tylnym prawym narożem swojego pojazdu najechał na jadący prawym pasem Nissan Qashqai o numerze rejestracyjnym ST4. Po spowodowaniu uszkodzeń sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.
Uszkodzenia na drodze krajowej
12 grudnia 2025 roku około godziny 17:00 na drodze krajowej numer 86 kierujący Skodą Octavia o numerze rejestracyjnym DX4 najechał na metalowy klin stosowany do blokowania pod koło. Incydent spowodował uszkodzenie pojazdu.
Kolejne zdarzenie nastąpiło 13 stycznia 2026 roku między godziną 15:30 a 16:00 na ulicy Katowickiej, w odległości 100 metrów przed przystankiem Czułów Osiedle. Kierujący ciemnym samochodem typu kombi, prawdopodobnie marki Ford, jadąc w kierunku Katowic podczas wyprzedzania zjechał na przeciwległy pas ruchu. Zmusił tym samym kierującego Skodą Rapid o numerze KR do zjechania na lewy pas, następnie na pobocze i do przydrożnego rowu. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.
Najnowszy incydent na rondzie
Ostatnie zdarzenie miało miejsce 22 stycznia 2026 roku około godziny 12:00 na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym przy ulicy Lokalnej. Nieznany kierujący podczas wykonywania nieokreślonego manewru najechał na słup oświetleniowy, powodując jego uszkodzenie, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.
Kontakt ze świadkami
Osoby posiadające informacje na temat pierwszych trzech zdarzeń proszone są o pilny kontakt z Referatem ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Tychach przy Alei Bielskiej 46, pokój numer 33, telefon 47 85 51 296.
W sprawie ostatniego incydentu z ulicy Lokalnej kontakt możliwy jest w pokoju numer 41 pod numerem telefonu 47 85 51 363. Możliwy jest również kontakt osobisty w siedzibie komendy.
Źródło: Policja Tychy

Komentarze
Komentarze (0)