W Bielsku-Białej zakwitły łąki kwietne. Niesamowite widoki!

W Bielsku-Białej łąki kwietne mienią się różnymi kolorami przez kwitnące maki, chabry, jaskry, rumianki, koniczyny i inne kwiaty. Na ul. Partyzantów – na wysokości Centrum Handlowego Gemini i na skrzyżowaniu ulic Żywieckiej i Teofila Aleksandra Lenartowicza po obu stronach możemy zauważyć kolorowe łąki pełne kwiatów. Ten widok raduje oczy.

Łąki kwietne w Bielsku-Białej

Ubiegłoroczne starania Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej doprowadziły do utworzenia kilku łąk kwietnych w mieście. Możemy je znaleźć (poza wymienionymi lokalizacjami) przy ulicy Edwarda Dembowskiego – przy placu zabaw – i na końcu ul. Karpackiej przy pętli autobusowej.

W tych miejscach jeszcze musimy troszkę poczekać aż wszystkie kwiaty rozkwitną. Jest to spowodowane warunkami jakie tam panują. Przez cień zasłaniający promienie słoneczne kwiaty nie mogą tak szybko kwitnąć.

Jakie kwiaty znajdziemy na łąkach?

Na łąkach kwietnych w Bielsku-Białej możemy znaleźć naturalnie występujące kwitnące rośliny jednoroczne, byliny i trawy. Jest to dobra alternatywa dla trawników, o które trzeba zadbać i regularnie kosić. Łąki te są przyjazne dla środowiska, cieszą oko i co ważniejsze nie trzeba ich podlewać, kosić ani nawozić. Są łatwe w utrzymaniu i mało wymagające, dlatego oszczędzają czas i zasoby. Takie tereny pełne kwiatów są też naturalnym domem dla wielu pożytecznych owadów, a szczególnie dla pszczół.

Łąki będą widniały na terenie miasta do przełomu lipca i sierpnia, kiedy będą musiały zostać skoszone. Koszenie łąk sprawi, że w przyszłym roku znów będą wyglądały estetycznie.

Zobacz też: tylkoslask.pl/od-5-czerwca-dostepny-schron-w-miechowicach/

Źródło: UM Bielsko Biała

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze