W Bytomiu powstaje wodny plac zabaw za 994 700zł

W ostatnim czasie ruszyła budowa wodnego placu zabaw w Bytomiu. Będzie się on znajdował w sercu miasta, bo w Parku Kachla. Prace nad obiektem mają się zakończyć do końca czerwca. Inwestycja kosztująca niecały milion złotych zapowiada się bardzo dobrze.

„Splash park” w Bytomiu

Wodny plac zabaw ukaże się nam w pobliżu niekrytego kąpieliska i lodowiska sezonowego. Będzie się bezpośrednio sąsiadował z tymi obiektami. Aktualne prace dotyczą doprowadzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej oraz wkopania komory technologicznej i zbiornika wody.

Co znajdziemy na miejscu?

Na terenie wodnego placu zabaw, który liczy 180 m2, znajdziemy wiele różnych atrakcji. Na miejscu wśród wodnych zabawek znajdziemy np.: tęczowy tunel, grzybek wodny, dysze wodne, zjeżdżalnia wielorybek, tunel z dyszy czy wiaderka przelewowe. Dodatkowo w planach inwestycji uwzględniono przebieralnie, ławki i stojaki dla rowerów.

Realizator projektu wybuduje również budynek socjalno-sanitarny, wykonane zostaną niezbędne przyłącza wodociągowe, sanitarne, kanalizacji deszczowej. Obiekt zostanie wyposażony w niezbędny sprzęt, aparaturę oraz ogrodzenie.

Inwestycja za (prawie) milion

Zakończenie prac zapowiedziane jest na koniec czerwca. Cała inwestycja w Parku Kachla będzie kosztować 994 700 zł. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Bytom dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Źródło: UM Bytom

5 1 głos
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze