Wisła: awaria sieci wodociągowej — przerwy w dostawie wody 2 października 2025
Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej Sp. z o.o. w Ustroniu informują o awarii sieci wodociągowej w Wiśle, w wyniku której nastąpi przerwa w dostawie wody w obrębie ul. Dębowej i Ustrońskiej. Przerwa potrwa do 2.10.2025 r. do godz. 12:00.
Najważniejsze informacje:
- Przerwa w dostawie wody w Wiśle obejmuje ul. Dębową i Ustrońską do 2.10.2025 r. do godz. 12:00.
- Po usunięciu awarii będzie prowadzone płukanie sieci, co może spowodować chwilowe pogorszenie jakości wody.
- Wodociągi proszą o niepobieranie wody w czasie trwania płukania; za utrudnienia przepraszają.
Zakres przerwy i lokalizacja
Przerwa dotyczy konkretnych odcinków sieci w obrębie ul. Dębowej i Ustrońskiej w Wiśle. Informację przekazała firma Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej Sp. z o.o. w Ustroniu. Mieszkańcy tych ulic nie będą mieli dostępu do wody do 2.10.2025 r. do godz. 12:00.
Możliwa zmiana jakości wody po przywróceniu dostaw
Jak informuje operator sieci, po usunięciu awarii zostanie wykonane płukanie sieci wodociągowej. W jego trakcie może wystąpić chwilowe pogorszenie jakości wody. W związku z tym spółka apeluje o niepobieranie wody podczas płukania.
Komunikat od operatora
W komunikacie Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej znajduje się także przeproszenie za powstałe utrudnienia. Firma informuje, że podejmuje działania naprawcze i dąży do jak najszybszego przywrócenia normalnej dystrybucji wody.




Komentarze (0)