Wodzisław Śląski: Kampania „Morderca nie zawsze ma broń” — edukacja i profilaktyka dla bezpieczeństwa mieszkańców
W dzielnicy Zawada odbyła się akcja edukacyjna poświęcona zasadom ruchu drogowego i pierwszej pomocy, zorganizowana w ramach kampanii „Morderca nie zawsze ma broń”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele miasta Wodzisławia Śląskiego, Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, OSP Zawada oraz Rybnickiego Sztabu Ratownictwa, a zaangażowanie dzieci było widoczne.
Najważniejsze informacje:
- Akcja edukacyjna odbyła się 1 grudnia w dzielnicy Zawada.
- Zajęcia prowadzili przedstawiciele miejscy, Policji, OSP Zawada oraz Rybnickiego Sztabu Ratownictwa.
- Kierowcy zatrzymani za drobne wykroczenia mogli zamiast mandatu wybrać krótkie szkolenie z pierwszej pomocy.
Edukacja dla najmłodszych i przypomnienie zasad
Podczas wydarzenia uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Dzieci uczyły się praktycznych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Organizatorzy skupili się na prostych, ale istotnych zasadach, które łatwo zapadają w pamięć.
Kierowcy mieli wybór: mandat czy nauka
Tego dnia policjanci zatrzymywali kierowców za drobne wykroczenia drogowe. Zamiast wystawienia mandatu, osoby te mogły skorzystać z nietypowej alternatywy — krótkiego szkolenia z pierwszej pomocy. To podejście miało charakter edukacyjny i profilaktyczny. Ma ono przypominać, że każdy kierowca może stać się świadkiem wypadku i powinien znać podstawy ratowania życia.
Współpraca instytucji na rzecz bezpieczeństwa
Akcja została przeprowadzona w ramach kampanii „Morderca nie zawsze ma broń”, realizowanej przez miasto we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim. Wydarzenie pokazało, że lokalne służby, ochotnicy i samorząd potrafią wspólnie prowadzić działania profilaktyczne. Takie partnerstwo łączy wiedzę służb z bezpośrednim kontaktem z mieszkańcami.




Komentarze (0)