REKLAMA

Wodzisław Śląski: Rada Seniorów zakończyła kadencję

Opublikowane przez: Marcin Hojka

Dziś, tj. 25 listopada, z końcem kadencji członkowie Wodzisławskiej Rady Seniorów oficjalnie zakończyli trzyletnią pracę na rzecz lokalnej społeczności osób starszych. Rada przez ten czas pełniła rolę ważnego głosu seniorów, angażując się w projekty i wspierając działania integracyjne.

Twoja reakcja:
REKLAMA

Najważniejsze informacje:

  • Kadencja Rady trwała 3 lata.
  • Członkiem może zostać mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego z poparciem co najmniej 15 osób.
  • Posiedzenia Rady odbywają się w miarę potrzeb, jednak nie rzadziej niż raz na pół roku.

Podsumowanie zakończonej kadencji

Kończąca się kadencja była okresem aktywności i współpracy. Członkowie Rady uczestniczyli w lokalnych inicjatywach. Wspierali działania integracyjne dla mieszkańców w wieku senioralnym. Ich zaangażowanie przyczyniło się do wzmocnienia głosu tej grupy w mieście.

Kim jest Wodzisławska Rada Seniorów?

Wodzisławska Rada Seniorów zrzesza przedstawicieli osób starszych oraz reprezentantów podmiotów działających na rzecz seniorów. W szczególności w skład wchodzą osoby z organizacji pozarządowych oraz podmioty prowadzące Uniwersytety Trzeciego Wieku. Kadencja Rady trwa 3 lata, a posiedzenia odbywają się według potrzeb, lecz nie rzadziej niż raz na pół roku.



Warunki członkostwa i tryb pracy

By zostać członkiem Rady, osoba musi być mieszkańcem Wodzisławia Śląskiego i uzyskać poparcie co najmniej 15 osób także mieszkających w mieście. W skład mogą wejść także przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na rzecz osób starszych oraz przedstawiciele klubów seniora. Posiedzenia organizowane są w miarę potrzeb. Rada spotyka się jednak przynajmniej raz na pół roku, co zapewnia stałą komunikację i możliwość bieżącego reagowania na potrzeby seniorów.

ElementWartość
Kadencja3 lata
Minimalna częstotliwość posiedzeńraz na pół roku
Wymagane poparcie do członkostwaco najmniej 15 osób

Podziękowania i dalsze kroki

Władze miasta dziękują członkom II kadencji Rady za ich zaangażowanie i wkład w rozwój działań na rzecz seniorów. Ich inicjatywy i aktywność przyczyniły się do realizacji wielu wartościowych projektów. Teraz miasto stoi przed wyzwaniem wyboru kolejnego składu, który podejmie pracę dla lokalnej społeczności osób starszych.

Komentarze (0)

Twój email nie będzie widoczny dla innych.
0/2000
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Podobne artykuły:

REKLAMA