Zamiast smartfona znalazła mąkę w pudełku — kobieta z Bytomia padła ofiarą oszustwa
Kilka dni temu mieszkanka Bytomia skorzystała z oferty jednego z portali sprzedażowych i zapłaciła za atrakcyjny cenowo smartfon. Po odbiorze przesyłki okazało się, że w pudełku zamiast telefonu znalazła się mąka pszenna.
Najważniejsze informacje:
- Kobieta w wieku 48 lat zapłaciła 950 złotych za rzekomy telefon.
- W przesyłce zamiast urządzenia znajdowała się mąka pszenna.
- Policja zablokowała środki i bytomscy kryminalni prowadzą czynności w sprawie.
Jak przebiegała transakcja?
Jak wynika z informacji przekazanych przez bytomską policję, oferta sprzedaży telefonu kusiła niską ceną. Po uzgodnieniu warunków sprzedawca nadał przesyłkę. Po odebraniu paczki kobieta udała się do placówki pocztowej, gdzie opłaciła ustaloną kwotę i zabrała przesyłkę do domu.
Radość nie trwała długo. Po otwarciu pudełka zamiast obiecanego sprzętu znajdowała się mąka pszenna, a nie smartfon.
Działania policji i ostrzeżenie dla kupujących
Poszkodowana szybko zgłosiła sprawę do dyżurnego bytomskiego komisariatu pierwszego. Jak poinformowano, środki finansowe zostały zablokowane, a bytomscy kryminalni prowadzą czynności w sprawie oszustwa.
Policja apeluje o ostrożność podczas zakupów internetowych. Funkcjonariusze zwracają uwagę, że oszuści działają nie tylko na popularnych platformach, takich jak OLX czy Allegro. Przed dokonaniem większych zakupów warto sprawdzić wiarygodność sklepu lub sprzedawcy.




Komentarze (0)