Zejdź w PodZiemie w Bytomiu! Miasto uzyskało nowe ozdoby.

PodZiemie w Bytomiu to projekt Stowarzyszenia Jarmark Kultury, w ramach którego Bytom uzyskał kolejne barwy. Tym razem podziemne przejście dla pieszych przy ul. Miechowickiej w Karbiu ozdobiło się nowymi obrazami nawiązującymi do górniczych motywów.

PodZiemie w Bytomiu – Karbiu

Doświadczenie pokazuje, że wystarczy twórczo podejść do przestrzeni, by dać jej zupełnie inne, lepsze oblicze. Doskonale rozumie to Stowarzyszenie Jarmark Kultury, które swoimi muralami przy ul. Gliwickiej i ul. Krakowskiej, niejako zapoczątkowało w naszym mieście streetartowy trend.

Czytamy na stronie UM Bytom
PodZiemie w Bytomiu - Karbiu Mural

Podziemne przejście w Karbiu stało się kolejnym elementem galerii stowarzyszenia. Dean, Bu i Riep to artyści, którzy przyczynili się do ozdobienia Bytomia. Ich twórczość w kolorowy i żywy sposób ukazuje jak ważną rolę ma górnictwo w tym regionie.

– Zarówno ten, jaki i nasze poprzednie projekty mają inspirować i zachęcać innych do kreatywnego spojrzenia na miejską przestrzeń. To także nasz wkład w działania na rzecz innego, kolorowego Bytomia

mówi Agnieszka Sikora ze Stowarzyszenia Jarmark Kultury.

Twórcy projektu zaznaczają, że mural realizowany w związku projektem PodZiemie w Bytomiu jest pozytywnym i zgodnym z prawem przykładem artystycznego malowania ścian. Estetyczne malowidła zawsze przykuwają uwagę przechodniów i ozdabiają miasto.

Projekt PodZiemie w Bytomiu został dofinansowany w ramach konkursu na realizację zadań publicznych miasta w dziedzinie kultury i turystyki.

Źródło informacji i grafiki: UM Bytom

Zobacz też: Częstochowa: Wypadek na DK91. Jedna osoba nie żyje.

5 1 głos
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze