Zmarł dr hab. Krzysztof Wójcik
Uniwersytet Śląski w Katowicach poinformował o śmierci dr. hab. Krzysztofa Wójcika, wieloletniego pracownika Zakładu Fizyki Doświadczalnej. Zmarły pełnił funkcję Dyrektora Instytutu Fizyki UŚ w latach 1993-1996 i był cenionym nauczycielem akademickim oraz badaczem fizyki ferroelektryków.
Najważniejsze informacje:
- Dr hab. Krzysztof Wójcik był wieloletnim pracownikiem Zakładu Fizyki Doświadczalnej
- Pełnił funkcję Dyrektora Instytutu Fizyki UŚ w latach 1993-1996
- Specjalizował się w badaniach z zakresu fizyki ferroelektryków
Długoletni pracownik nauki
Dr hab. Krzysztof Wójcik przez wiele lat związany był z Zakładem Fizyki Doświadczalnej na Uniwersytecie Śląskim. W latach 1993-1996 kierował Instytutem Fizyki, pełniąc odpowiedzialną funkcję dyrektora tej jednostki.
Zmarły cieszył się uznaniem jako nauczyciel akademicki, który kształcił kolejne pokolenia studentów. Jego działalność naukowa koncentrowała się na fizyce ferroelektryków – dziedzinie zajmującej się materiałami o szczególnych właściwościach elektrycznych.
Wspólnota akademicka w żałobie
Wiadomość o śmierci dr. hab. Krzysztofa Wójcika została przyjęta z bólem i smutkiem przez całą społeczność Uniwersytetu Śląskiego. Władze uczelni podkreślają, że zmarły pozostanie w pamięci jako ceniony badacz i pedagog.
Kondolencje rodzinie, najbliższym oraz współpracownikom złożyli Rektor, Senat, Zespół Kanclersko-Kwestorski oraz cała Wspólnota Akademicka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przedstawiciele uczelni wyrażają współczucie i żal, łącząc się z żałobą w tym trudnym czasie.
Źródło: Uniwersytet Śląski



Komentarze (0)