Ruda: Trawa podpalona przez 53-latka.

Trawa została podpalona w Rudzie przez 53-letniego mężczyznę w zagajniku leśnym. Został on zatrzymany i może spędzić w więzieniu do 8 lat.

Dwoje funkcjonariuszy podczas obchodu zauważyli dym w okolicy Okrężnej. Od razu tam pojechali, aby zobaczyć źródło tego dymu. Jak się okazało paliła się trawa w zagajniku leśnym. Nie można było tego zlekceważyć, ponieważ niedaleko znajdują się budynki mieszkalne oraz linia sieci elektrycznej, która podsyciłaby ogień.

– Policjanci na miejscu zastali mężczyznę, który trzymając w ręku butelkę, dolewał coś do ognia. Mężczyzna na widok mundurowych podjął próbę ucieczki, ale po krótkim pościgu został zatrzymany – informuje komenda policji w Raciborzu.

Jak podano sprawcą był 53-letni mężczyzna. Miał on się wtedy zachowywać arogancko, agresywnie i groził funkcjonariuszom. Dzielnicowi obezwładnili go oraz przewieźli na komendę, gdzie został zatrzymany. Zostanie postawiony mu zarzut spowodowania bezpośredniego zagrożenia, gróźb karalnych oraz znieważenia policjantów. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Zobacz także: gliwice-ewakuacja-13-osob-z-plonacego-budynku

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze