1 czerwca rusza Budżet Obywatelski w Tarnowskich Górach

Do rozdysponowania jest budżet o wysokości 600 tys. zł. Składanie wniosków w ramach budżetu będzie możliwe od 1 czerwca w Tarnowskich Górach, z kolei głosowanie na projekty obywatelskie będzie możliwe we wrześniu.

W Tarnowskich Górach w ramach odsłony zostały wprowadzone nowe rozwiązania, w której wybierany będą projekty do realizacji w 2022 roku.

Budżet 600 tys. zł, który jest do rozdysponowania, podzielony zostanie na cztery pule. Pierwsza z nich to zadanie ogólnomiejskie. Trzy następne to natomiast zadania w grupach dzielnic wyznaczonych na podstawie okręgów wyborczych. Każda pula wynosić ma po 150 tys. zł.

Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty przez cały czerwiec. Aby zgłosić pomysł konieczne są podpisy. W przypadku ogólnomiejskiego zadania musi się pod nim podpisać przynajmniej 50 mieszkańców miasta, którzy popierają ten pomysł. W przypadku zadań proponowanych do realizacji w grupach dzielnic konieczne jest „tylko” 15 podpisów.

1 czerwca rusza Budżet Obywatelski w Tarnowskich Górach

Projekty muszą spełniać m.in. warunek powszechnej dostępności dla wszystkich mieszkańców. Warto dodać, że koszt jednostkowy realizowanego zadania nie może kosztować powyżej 1/4 puli środków przypadającej na daną grupę.

Projekty będą zgłaszane za pośrednictwem specjalnego formularzu, który pojawi się na stronie miasta i w Biuletynie Informacji Publicznej.

W lipcu ma nastąpić weryfikacja wniosków, a od 1 do 21 sierpnia będzie czas z kolei na ewentualne odwołania. Głosowanie ruszy 1 września i potrwa dwa tygodnie – do 15 września. Wyniki poznamy najpóźniej pod koniec miesiąca.

źródło: naszemiasto.pl

Zobacz też: Piekary Śląskie: 14-letnia dziewczynka ofiarą gwałtu.

Foto: Szymon Bijak

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze