Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie otwiera swoje bramy. Już 21 maja otwarcie parku rozrywki

Sezon 2021 w Legendii wystartuje już w piątek – 21 maja. W końcu otwarte zostaną bramy Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka. Na gości czekać będzie prawie 40 rożnych atrakcji, w tym 20 bez ograniczeń na wiek i wzrost. W parku rozrywki otwarte również będą kawiarnie, restauracje i foodtrucki (od 28 maja będzie można zjeść w lokalu).

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko rozpoczyna sezon 2021. Już 21 maja, dzięki decyzji rządu o wcześniejszym luzowaniu obostrzeń związanych z epidemią COVID-19, miłośnicy parków rozrywki będą mogli pierwszy raz w tym roku skorzystać z atrakcji chorzowskiego parku rozrywki.

Bramy Legendii otwarte będą w piątek, 21 maja, od godz. 13.00 do 20.00, a następnie w sobotę i w niedzielę – odpowiednio od godziny 11.00 do 20:00 i od 11.00 do 19.00.

Cieszymy się, że nareszcie otrzymaliśmy zielone światło na działanie. Tym bardziej że – jak pokazał poprzedni rok – parki rozrywki takie jak nasz udowodniły, że są miejscami bezpiecznymi i dochowują wszelkich standardów związanych z bezpieczeństwem w czasach pandemii. Legendia wypracowała szereg procedur i wprowadziła liczne zasady, dzięki którym udało nam się maksymalnie zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. W tym sezonie ponownie będziemy czerpali z tych praktyk.

– mówi Izabela Kieliś, menedżer ds. marketingu i sprzedaży w Legendii.

Aby goście mogli czuć się komfortowo, na terenie parku przygotowano dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, które będą dostępne m.in. przy alejkach i przy wejściach do atrakcji, w pobliżu punktów gastronomicznych, w sklepach oraz w toaletach. Łącznie w Legendii dostępnych będzie ponad 100 takich punktów.

Jak zapewniają przedstawiciele Legendii, powierzchnie najczęściej użytkowane przez gości, takie jak poręcze, siedzenia i zabezpieczenia zamontowane w wagonikach kolejek górskich i karuzel, będą poddawane starannej dezynfekcji. W związku z wytycznymi zawartymi w rządowym rozporządzeniu w parku będą działać wyłącznie punkty gastronomiczne na świeżym powietrzu, wyłączone zostaną zaś atrakcje znajdujące się w zamkniętych budynkach.

Zgodnie z wytycznymi nie jest konieczne noszenie maseczek przez gości w otwartych przestrzeniach, pod warunkiem, że możliwe jest utrzymanie dystansu min. 1,5 m. Natomiast pracownicy Legendii będą wyposażeni w środki ochrony indywidualnej, takie jak maseczki ochronne oraz płyn do dezynfekcji rąk.

Dzięki powierzchni, jaką dysponuje park, mimo rządowego zalecenia o zachowaniu max. 50proc. przepustowości w tego typu miejscach rozrywki, nie jest konieczna rezerwacja biletów, które zakupić można zarówno w kasach parku, jak również online w korzystniejszych cenach na stronie www.gopass.pl. Można też kupić bilet sezonowy, który pozwala na zabawę bez limitu do końca sezonu 2021.

Legendia to największy park tematyczny w Polsce

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko jest największym parkiem tematycznym w Polsce. Na powierzchni 26 hektarów działa prawie 40 atrakcji dla dzieci i dorosłych. W sezonie 2020 park oddał do dyspozycji gości kolejną nowość – wodną przejażdżkę typu rapid river pod nazwą „Dolina Jagi”. Osiem 9-osobowych pontonów zabiera gości na dynamiczny spływ rwącym, górskim potokiem z kaskadami i wodospadami z prędkością 3,7 m/sek.

Słowacka spółka a park rozrywki w Chorzowie

Od maja 2015 w Śląskim Wesołym Miasteczku zarządza słowacka spółka Tatry Mountain Resorts (TMR). To ona inwestuje w chorzowski lunapark. Spółka TMR zobowiązała się zainwestować w modernizację Śląskiego Wesołego Miasteczka 120 mln złotych (30 mln euro) w ciągu pięciu lat.

Ostatecznie zrealizowanie planu inwestycyjnego zakończyło się na kwocie o ponad 60 mln zł wyższej, tj. 182 685 930,00 zł. W chwili rozpoczynania inwestycji w Śląskim Wesołym Miasteczku TMR posiadało 75 proc. udziałów w spółkę, w tym momencie jest to już 100 proc. udziałów w chorzowskim lunaparku, który dzisiaj znany jest pod nazwą Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko.

źródło : chorzow.naszemiast.pl

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze