Zastrzelony policjant na służbie w Raciborzu. Miał 43 lata.

Michał Kędzierski został zastrzelony podczas służby we wtorek. Koledzy z pracy opisują go jako pomocnego i życzliwego człowieka. Ta sprawa poruszyła całą Polskę. Do sprawy odniósł się również prezydent Andrzej Duda.

Postrzelony był młodszym aspirantem, który od 10 lat służył w policji. Dane policjanta upubliczniła śląska policja.

– Michał zawsze marzył o służbie w policji. Swoje pragnienie spełnił w grudniu 2011 roku, wstępując w nasze szeregi. Był zawsze otwarty na potrzeby innych, nigdy nie odmówił pomocy. Był też znakomitym i pewnym towarzyszem na służbie, pomocnym i gotowym poświęcić każdemu swój czas- wypowiada się jeden z policjantów.

Ciepła, uśmiechnięta i życzliwa osoba- tak właśnie wspominają swojego kolegę. Mężczyzna swoją pracę rozpoczął w Kuźni Raciborskiej, a zakończył na raciborskiej komendzie.

Zanim trafił do policji, pracował jako dziennikarz w lokalnych mediach- w Raciborskiej Telewizji Kablowej i radiu Vanessa. Rozpoczął tam pracę jeszcze w latach 90. Ludzie znali go jeszcze jako didżeja oraz prowadzącego imprezy plenerowe. Miał także pseudonim m.in. ,,Kędzior” lub ,,Kędziorek” .

Młodszy aspirant zginął 4 maja na służbie, gdy interweniował w sprawie przy ul. Chełmońskiego w Raciborzu. Legitymował on mężczyznę, który kontrolował kierowców, podając się za policjanta. Właśnie wtedy został śmiertelnie postrzelony. Drugi napastnik został postrzelony w udo przez drugiego obecnego tam policjanta.

Głos zabrał także prezydent Polski- Andrzej Duda. „Jestem wstrząśnięty śmiercią funkcjonariusza Policji mł. asp. Michała Kędzierskiego. Zginął na służbie zabity przez bandytę. Nie ma zgody, aby ktokolwiek podnosił rękę na tych, którzy narażając życie, służą społeczeństwu. Łącze się w bólu z Jego Bliskimi. Cześć Jego Pamięci!” -takie słowa można przeczytać na Twitterze.

Źródło: https://wiadomosci.onet.pl/

5 1 głos
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jarosław
Jarosław
3 lat temu

Jak można mordować ludzi ! Nic nie usprawiedliwi sprawców tego zdarzenia ! Śmiem twierdzić ,że w takich przypadkach powinno się wrócić do kary śmierci !