Sucha Góra: Nowy wóz bojowy dla strażaków warty ponad 700 tysięcy złotych.

Nowy wóz strażacki w Suchej Górze jest warty więcej niż 700 tysięcy złotych. Zastąpi on Stara 244, który był używany od 1988 roku.

Ochotnicza Straż Pożarna w połowie maja zyskała nowy wóz ratowniczo – gaśniczy. Koszt tego pojazdu wynosił dokładnie 784 tysiące złotych.

– Wprowadzony do podziału bojowego samochód nie tylko zwiększy mobilność naszej jednostki, ale również podniesie bezpieczeństwo mieszkańców naszej dzielnicy i całego Bytomia. Taki pojazd to spełnienie marzeń każdego strażaka – wypowiada się Grzegorz Sojka, prezes OSP Sucha Góra.

Środki na zakup otrzymano od gminy Bytom ( 225 tysięcy), Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ( 200 tysięcy), Urzędu Marszałkowskiego ( 150 tysięcy), Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ( 70 tysięcy) oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska ( 150 tysięcy).

– To kolejna duża inwestycja w tutejszej jednostce, która zakończyła już termomodernizację – informuje prezydent Mariusz Wołosz.

– Rok 2020 był dla naszej jednostki niezwykle pracowity i ciężki nie tylko ze względu na panującą pandemię koronawirusa, podczas której dostarczaliśmy zakupy i leki dla osób starszych, ale również na ilość interwencji związanych z gaszeniem pożarów i miejscowymi zagrożeniami. Ilość interwencji to aż 131 akcji z czego 49 było związanych z gaszeniem pożarów. Taka ilość uplasowała nas na 5 miejscu pod względem ilości interwencji w Województwie Śląskim w grupie jednostek nie należących do KSRG – opowiada Grzegorz Sojka.

https://bytom.naszemiasto.pl/strazacy-z-suchej-gory-maja-nowy-woz-bojowy-kosztowal-ponad/ga/c1-8286428/zd/62110498

Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele miasta, władz wojewódzkich, śląskiej i miejskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.

Źródło: https://bytom.naszemiasto.pl/

Zobacz także: ruda slaska mezczyzna stracil 161 tysiecy zlotych nowe oszustwo na zdalny pulpit

5 1 głos
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze