5. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE odbędzie się jesienią

Wiadomo już, że 5. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE odbędzie się jesienią, między 9 a 15 października. Jego formuła będzie wyjątkowa, ponieważ publiczność zostanie zaproszona na jeden dzień na bulwary katowickiej Rawy, a przez pięć kolejnych dni do przestrzeni internetowej. Uruchamiany jest również dodatkowy nabór do grona wystawców nowej odsłony festiwalu.

5. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE zainaugurowany zostanie 9 października 2021 roku

Uroczysta gala otwarcia odbędzie się w sobotę 9 października. Na potrzeby wydarzeń festiwalowej niedzieli 10 października zaaranżowana zostanie przestrzeń od rynku przez ul. Teatralną i tereny nad Rawą, aż do ulicy Jerzego Dudy-Gracza. W tej przestrzeni zaprojektowana zostanie scena główna, kilka pomniejszych scen, obszary wiedzy i strefy specjalne.

Następnie 5. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE przeniesie się do Internetu

Od 11 do 15 października festiwal będzie odbywał się w formule online. Każdy dzień będzie poświęcony innej dziedzinie wiedzy (przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym oraz medycynie i zdrowiu). Codziennie oferowany będzie program związany z obszarem sztuki, program dla nauczycieli i uczniów oraz dla dorosłych.

Rozpoczyna się również nabór uzupełniający

Ruszył uzupełniający nabór aktywności, które będzie można zaprezentować publiczności. Propozycje można wysyłać pomocą specjalnego formularza, dostępnego pod tym linkiem: rejestracja-sfn.us.edu.pl/. Organizatorzy zachęcają do wysyłania propozycji wykładów, warsztatów, stanowisk pokazowych, wystaw i wszelkich innych form popularyzatorskich, które wzbogaciłyby festiwalowe obszary wiedzy lub strefy specjalne.

źródło: katowice.eu
zdjęcie: Uniwersytet Śląski w Katowicach / Julia Agnieszka Szymala

Zobacz też: Tarnowskie Góry: Opieka nad bezdomnymi zwierzętami

5 1 głos
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze