Bytom: Boisko w Rozbarku za 4 miliony. Ma spełniać certyfikat jakości FIFA

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz podpisał umowę z wyłonioną w przetargu firmą GretaSport, która wybuduje pełnowymiarowe boisko w Rozbarku. Inwestycja zostanie wykonana z środków Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

W ramach projektu na stadionie GKS Rozbark przy ul. Tuwima powstanie pełnowymiarowe boisko treningowe z nawierzchni trawiastej syntetycznej. W ubiegłym roku ten projekt uzyskał najwięcej głosów od mieszkańców – prawie 3,5 tys.

Gmina Bytom otrzymała dofinansowanie na boisko w Rozbarku w ramach programu „Sportowa polska”

Realizacja inwestycji będzie kosztować 3 mln 894 tys. zł. W grudniu 2020 roku gmina Bytom pozyskała dofinansowanie na ten cel w kwocie ponad 2 mln zł z Ministerstwa Sportu w ramach programu „Sportowa Polska”.

Wcześniej na obiekcie została zmodernizowana trybuna – koszt prac wraz z ekspertyzą techniczną wyniósł 425 tys. zł.

– Myślę, że będzie to obiekt skrojony na miarę potrzeb. Trawiasta syntetyczna nawierzchnia będzie posiadała certyfikat jakości FIFA, co jest bardzo istotne dla osób zarządzających klubem. Sztuczna nawierzchnia pozwoli na dużą eksploatację, a jest to dla nas ważne – chodzi w końcu o kwestię szkolenia dzieci. To kolejna inwestycja, która nadrabia wszystkie zaległości związane z infrastrukturą sportową w mieście – dodał Mariusz Wołosz.

Oprócz tego, zostaną tu zamontowane urządzenia sportowe (bramki, boksy dla zawodników, piłkochwyty), a także zainstalowany będzie system odwodnienia boiska, monitoring oraz oświetlenie.

– Wszyscy dzisiaj jesteśmy szczęśliwi, że w końcu będziemy mogli bezpiecznie trenować. W naszej akademii jest 200 dzieciaków. Zainwestowaliśmy jako klub sporo pieniędzy, dzięki temu to wszystko wygląda dobrze, jak na warunki A-klasowe – wyjaśniał Marceli Kasprzycki, wiceprezes GKS Rozbark.

Zgodnie z harmonogramem budowa boiska ma zostać zrealizowana do końca 2021 roku.

źródło : wiadomości.wp.pl

Zobacz też: Strefa Rozwoju Inwestycji i Aktywizacji Zawodowej powstanie w Bytomiu

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze