Niezwykła instalacja już na rondzie w centrum Bielska-Białej. Odsłoni ją wielka gwiazda z USA

Efektowna instalacja w hołdzie bielskim muzykom jazzowym i gwiazdom światowego jazzu przyjeżdżającym do Bielska-Białej zostanie zamontowana na Rondzie Bielskiego Jazzu obok Galerii Sfera. Instalacja przedstawia instrumenty muzyczne zostanie odsłonięta 25 czerwca z udziałem znanego jazzowego trębacza Wyntona Marsalisa.

Rondo Bielskiego Jazzu znajduje się na skrzyżowaniu ulic Wałowej, Gazowniczej i Grażyńskiego w Bielsku-Białej. Już jakiś czas temu pojawił się pomysł, aby stanęła na nim artystyczna instalacja dedykowana bielskim muzykom jazzowym oraz największym gwiazdom tego gatunku muzyki goszczącym w Bielsku-Białej.

Teraz pomysł doczekał się realizacji. Konstrukcję ze specjalnej stali kortenowskiej zamontowała już na rondzie Manufaktura FR, która w niedalekim Pogórzu wykonała muzyczną instalację.

Jest to dynamiczna kompozycja instrumentów muzycznych ze stali zaprojektowana przez zespół miłośników jazzu skupionych wokół Stowarzyszenia Sztuka Teatr: Mariana Oslislo (grafika i profesora katowickiej ASP), Jakuba Daszkiewicza (specjalisty od wizualizacji przestrzennej 3D) i Jacka Grasia (specjalisty od identyfikacji przestrzennej i grafiki użytkowej). Jej pomysłodawcą jest dyrektor Zadymki Jerzy Batycki.

Patronat nad projektem objęli senator Agnieszka Gorgoń-Komor oraz Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej, który podjął decyzję o współfinansowaniu instalacji przez miasto. Budowę wsparły również osoby prywatne. Nazwiska donatorów zostaną uwiecznione na tablicy, która będzie znajdowała w pobliżu instalacji.

Inaugurację instalacji zaplanowano na najbliższy piątek, 25 czerwca, o godz. 12 w ramach odbywającej się w dniach 23-27 czerwca jazzowej imprezy: Lotos Jazz Festival – 23. Bielskiej Zadymki Jazzowej. Jak zapowiedział twórca festiwalu, prezes Stowarzyszenia „Sztuka Teatr” Jerzy Batycki, rondo Bielskiego Jazzu otworzy uroczyście wielka gwiazda ze Stanów Zjednoczonych, znakomity trębacz Wynton Marsalis, który po 27 latach ponownie wystąpi z koncertami w Bielsku-Białej.

źródło : bielskobiala.wyborcza.pl

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze