Nowe metrolinie pojadą szybciej z Katowic nawet o 20 minut

Od 3 lipca na drogi województwa śląska ruszą dwie kolejne metrolinie, czyli nowe połączenia autobusowe Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Linia M22 będzie nowym połączeniem między Katowicami a Bojszowami. Na drogi wyjedzie tez linia M101, która powstała z przekształcenia linii 77 i 77N. Ta nowa organizacja wprowadzi zmiany na trasie komunikacji miejskiej.

Zupełnie nowe połączenie między Katowicami a Bojszowami, które pozwoli skrócić czas przejazdu w tym kierunku to linia M22, która po raz pierwszy wyjedzie 3 lipca. Z kolei linie 77 i 77N tego dnia zostaną przekształcone w linię M101, dzięki czemu wzrośnie częstotliwość kursowania na tej trasie.

Przypomnijmy, że linie metropolitalne oznaczone są literą „M”. Ich wdrożenie podzielone zostało na trzy etapy. Na ulicach zobaczymy linie M1, M2, M3, M4, M18 oraz M24. M-ki mają wydłużone godziny kursowania w ciągu dnia oraz w nocy i jeżdżą częściej.

M22: Katowice Sądowa – Międzyrzecze

Linia M22 to jedna z zaplanowanych eMek na zupełnie nowej trasie przejazdu, która do tej pory nie występowała w rozkładzie. Będzie to rzeczywiście szybkie połączenie między Katowicami a Bieruniem, bo czas ten zostanie skrócony nawet o ponad 20 minut.

Dzięki uruchomieniu linii M22 mieszkańcy Bojszów, Bierunia, Lędzin, Imielina i Mysłowic zyskają nowe połączenie z centrum Katowic wraz ze zwiększoną częstotliwością kursowania.

M101: Katowice Korfantego – Mysłowice Wesoła

Metrolinia oznaczona numerem M101 powstanie z przekształconych dotychczas funkcjonujących połączeń 77 i 77N. Dzięki tej zmianie zwiększona zostanie częstotliwości kursowania na co 20 min w dni robocze.

Uruchomienie linii M101 będzie wiązało się również z koniecznością wprowadzenia modyfikacji kilku innych połączeń autobusowych, które przejeżdżają przez centrum przesiadkowe w Katowicach Zawodziu. To wynik uzgodnień, które zostały przeprowadzone z miastami i gminami GZM przed rozpoczęciem uruchamiania metropolitalnych eMek.W lipcu również mają rozpocząć się pierwsze badania opinii pasażerów dotyczące nowo uruchomionych połączeń.

źródło : Katowice.wyborcza.pl

0 0 głosów
Ocena Artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze